Galeria

Bożonarodzeniowe przedstawienie w grupie Piratów

Ilość zdjęć: 57

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy Piratów 18 grudnia wystawiły przedstawienie pt. "Zmartwienie śnieżynek". Historia zagrana przez wszystkich małych aktorów, opowiadała o poszukiwaniu przez śnieżynki choineczki na zbliżające się święta. Pomoc okazały dzieci wraz z wróżką, które powędrowały w tej sprawie do Św. Mikołaja. Ten natomiast pokazał swoją magiczną moc i w mig znalazł choineczkę. Magiczny nastrój nadawały opowieści narratorów oraz przybycie bałwanka, który również znalazł miejsce przy wigilijnym stole. Na koniec Mikołaj rozdał dzieciom prezenty, zarówno ten w przestawieniu jak i ten z filmiku, który był niespodzianką dla wszystkich Piratów.

pokaż więcej »

Bożonarodzeniowe przedstawienie w grupie "Krasnali"

Ilość zdjęć: 54

"Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają. Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają". W dniu 18 grudnia nasze Krasnoludki przedstawiły historię pt. "Choinka dla Aniołków". Maluchy z dużym zaangażowaniem odegrały swoje role. Wesołe aniołki, zielone choineczki i dostojna pani Zima zaprezentowały się znakomicie. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja oraz prezentów ;)

pokaż więcej »

Jasełka w grupie Tropicieli

Ilość zdjęć: 38

22 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu Tropicieli, którzy wystąpili jako aniołkowie, pasterze i 3 królowie. Przedszkolaki z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Po występie otrzymali paczki świąteczne i skosztowali pyszne pierniczki :)

pokaż więcej »

Jasełka w grupie Indian :)

Ilość zdjęć: 59

22 grudnia starszaki przedstawiły historię narodzin Jezusa, w nowej, współczesnej wersji. Zamiast pasterzy i trzech króli małego Jezuska odwiedziły trzy świnki i krasnoludki. Te pierwsze udały się do szopki nowiutkim, czerwonym ferrari, Ci drudzy powędrowali na pieszo. Józef wraz z Maryją i osiołkiem znaleźli schronienie w stodole wynajętej przez Wiedźmę, kontaktowali się ze sobą za pomocą telefonów komórkowych. Nie zabrakło także diabełka, aniołków i mikołajów. Pomimo małych perypetii cała historia zakończyła się pomyślnie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

pokaż więcej »

Pasowanie na Przedszkolaka

Ilość zdjęć: 45

13 listopada w grupie Krasnali odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Nasze Krasnoludki z przejęciem i dużym zaangażowaniem zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wierszyki, tym samym udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego PRZEDSZKOLAKA. Następnie ciocie za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonały uroczystego „aktu pasowania”. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów, drobnych prezencików i oczywiście słodkiego poczęstunku.

pokaż więcej »

Narodowe Święto Niepodległości w w grupie Indian.

Ilość zdjęć: 76

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Indianie” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Poznawały wybrane fakty historyczne, przygotowywały wraz ze swoimi rodzinami „Kartkę dla Polski”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze przybliżające przełomowe wydarzenia w historii Polski oraz wyjaśniające znaczenie polskich symboli narodowych. Śpiewały piosenki patriotyczne oraz tańczyły krakowiaka. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „Niepodległa do hymnu 2020” przyłączając się w ten sposób do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

pokaż więcej »

Pasowanie na pirata

Ilość zdjęć: 111

29 października odbyło się w grupie Piratów uroczyste pasowanie na pirata. Jednakże zanim nasze dzieciaki otrzymały tytuł "Dzielnego pirata", musiały się wykazać wieloma umiejętnościami podczas odwiedzania: Wyspy Siłaczy, Wyspa Matematyki, Wyspa Gimnastyki itd. Oczywiście nasze przedszkolaki wszystkie zadania wykonały perfekcyjnie, dzięki czemu zostały pasowane szablą kapitana, otrzymały złotą monetę ze zdobytej skrzyni oraz dyplom "Dzielnego pirata". Na koniec, na wszystkich Piratów czekał przepyszny tort oraz pamiątkowe zdjęcia.

pokaż więcej »

Pasowanie na Tropiciela

Ilość zdjęć: 80

20 października o godz.11.00 odbyła się uroczystość Pasowania na Tropiciela w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki miały za zadanie pokonać niełatwy tor przeszkód aby zdobyć miano Tropiciela. Wśród zadań pojawiło się przejście po ścieżce sensorycznej, szczudełka, podskoki w worku, celowanie woreczkiem do kosza. Wszystkim oczywiście bez komplikacji udało się przejść przez tor:) Na zakończenie dzieci przeszły przez sznurkową bramę i otrzymali lupę tropicielską, a oznaczało to, że właśnie zostali prawdziwymi TROPICIELAMI!

pokaż więcej »

Piraci w Konarzewie

Ilość zdjęć: 144

Dnia 9 października grupa Piratów odwiedziła Zagrodę Edukacyjną w Konarzewie. Podczas wycieczki przedszkolaki dowiedziały się m.in. jaka jest tradycja gromadzenia i przygotowania zapasów na zimę, skąd pochodzi ziemniak oraz co to jest kapusta. Dzieci mogły samodzielnie zbierać ziemniaki z pola oraz szatkować kapustę, którą następnie każdy deptał w drewnianej beczce. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki mogli spróbować pieczonych ziemniaczków i kiszonej kapusty.

pokaż więcej »

Indianie w Konarzewie.

Ilość zdjęć: 122

09 października starszaki wybrały się do zagrody edukacyjnej w Konarzewie na zajęcia pt. "Mleczna droga". Podczas spotkanie przedszkolaki dowiedziały się, które zwierzęta produkują mleko, zbierały skoszoną trawę na łące i dokarmiały nią konie i kuce, doiły krowę, a następnie poznały proces produkcji sera i masła oraz jego produkty uboczne (serwatkę, maślankę i bitą śmietankę). Zwieńczeniem wszystkich działań był poczęstunek składający się z chlebka własnego wypieku, masła i sera własnej produkcji:) oraz konfitury śliwkowej. Po prostu pychotka. Chętnych dokładek nie brakowało.

pokaż więcej »