Galeria

Piraci poznają zawód kierowcy

Ilość zdjęć: 46

Dnia 16.10. piratów odwiedził tata Filipa, który jest kierowcą autobusu. Podczas spotkania dzieci poznały tajniki pracy kierowcy, jak również najskrytsze zakamarki autobusu (bagażnik,czy silnik). Chętni mogli nawet usiąść za kierownicą tego niezwykłego pojazdu, a także porównać swój wzrost z wielkością koła autobusu szkolnego. Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi za poświęcony czas i cierpliwość. Zapraszamy kolejnych rodziców, którzy chcieliby dzieciom opowiedzieć o swojej pracy w przedszkolu lub tez w miejscu swojej pracy.

pokaż więcej »

Piraci i Indianie w Konarzewie

Ilość zdjęć: 201

Dnia 09.10. dwie grupy przedszkolne wybrały się na wykopki do Konarzewa. Podczas wycieczki dzieci miały okazję: zbierać ziemniaki na polu, pakować je w folię do pieczenia, szatkować kapustę, ubijać kapustę w beczce i zajadać upieczone w ognisku ziemniaki. Pogoda dopisała, humory też :)

pokaż więcej »

Uroczystość z okazji 70-lecia przedszkola

Ilość zdjęć: 127

Dnia 04.10.2019r. Przedszkole Samorządowe w Strykowie obchodziło jubileusz 70-lecia istnienia placówki. Z tej okazji zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Strykowie, Pan Burmistrz Witold Kosmowski, z-ca Burmistrza Pani Tamara Barańska-Kiemaczyńska, Pani Sekretarz Aneta Jędrzejczak oaz Pani Anna Sasin Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Radni Rady Miejskiej. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość również dyrektorzy szkół podstawowych z naszej gminy, przedstawiciele Straży Pożarnej, emerytowani dyrektorzy Przedszkola, nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz inne osoby, które na co dzień współpracują z placówką. Pani Dyrektor Przedszkola Małgorzata Frącala w krótkim wystąpieniu przedstawiła historię placówki oraz zapowiedziała występ małych artystów. Przedszkolaki wystąpiły z przedstawieniem pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek”. Wszyscy zaproszeni goście byli pod wrażeniem odwagi i profesjonalizmu występujących dzieci i nagrodzili artystów gromkimi brawami. Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Strykowa Pan Witold Kosmowski przekazując Dyrekcji Przedszkola, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Dzieciom, Rodzicom i Absolwentom życzenia i gratulacje oraz drobne upominki. Wyrazy uznania dla wszystkich pracowników przekazali również Przewodniczący Rady Miejskiej, Dowódca Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciel Klubu Piłkarskiego ,,Zjednoczeni”. Ogromne wzruszenie w tak ważnym dniu wywołała wśród wszystkich obecność emerytowanych Pań Dyrektor – Haliny Jarockiej oraz Aleksandry Dukowskiej. Po życzeniach przyszedł czas na degustację pysznego tortu i innych ciast, swobodne rozmowy, oglądanie starych kronik przedszkolnych oraz tych tworzonych na bieżąco, oglądanie archiwalnych zdjęć z życia przedszkola oraz zwiedzanie nowopowstałego ogródka na przedszkolnym placu zabaw, który został stworzony w ramach projektu „Ekopracownia pod chmurką” finansowanego ze środków WFOŚiGW przy współpracy nauczycieli i rodziców z przedszkola. Zaproszeni goście mieli również możliwość pozostawienie śladu w specjalnie przygotowanym na ten dzień Albumie Pamiątkowym. Podczas przeglądania pożółkłych już kart kronik przedszkolnych, zdjęć z lat młodości i aktywności zawodowej będących na emeryturze pracowników, ożyło bardzo wiele wspomnień. Jubileusz 70- lecia działalności był niezwykłym wydarzeniem w życiu Przedszkola, niczym podróż sentymentalna po historii, która pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach na zawsze. Wszystkim zaproszonym gościom z całego serca dziękuję za uświetnienie swą obecnością jubileuszu 70-lecia Przedszkola Samorządowego w Strykowie, za życzenia, kwiaty i upominki dla dzieci. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowanie uroczystości, Radzie Rodziców, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Przedszkola. Dzieciom dziękuję za przepiękny program artystyczny.

pokaż więcej »

Piraci odwiedzają pszczoły:)

Ilość zdjęć: 152

Dnia 16.09. średniaki wybrały się do zagrody edukacyjnej, w której poznały zwyczaje i budowę pszczół, a także tajniki powstawania miodu. Piraci mieli okazję popróbować różnych rodzajów miodów, założyć profesjonalny strój pszczelarza i poobserwować pszczoły w ich naturalnym środowisku. Ponadto karmili kozy i podziwiali innych mieszkańców zagrody, w tym papugi. Po nauce przyszedł czas na zabawę w ogrodzie i ognisko z kiełbaskami.

pokaż więcej »

Zakończenie roku Krasnali:)

Ilość zdjęć: 32

Dna 18.06. najmłodsze przedszkolaki oficjalnie zakończyły swoją przygodę w grupie krasnali. Każde z Nich otrzymało pamiątkowy dyplom i mały drobiazg. Nie zabrakło także lodów, które były miłą ochłodą w ten upalny dzień.

pokaż więcej »

Piknik rodzinny w grupie krasnali :).

Ilość zdjęć: 190

Dnia 07.06. odbyła się uroczystość z okazji dnia mamy i taty. Na wstępie dzieci zaprezentowały krótką akademię okolicznościową, a następnie wręczyły swoim rodzicom samodzielnie przygotowane prezenty. Później przyszedł czas na wspólne zabawy i biesiadowanie. Nie zabrakło baniek mydlanych, kolorowych warkoczyków, stworków z balonów i tatuaży wykonywanych przez rodziców. Był grill i słodkie przekąski, a także zawody sportowe. W innych konkurencjach mogły się zmierzyć dzieci ze swoimi mamusiami, a w innych z tatusiami. Znalazły się także zadania dla całych rodzin. Rywalizacja zakończyła się remisem, a obydwie drużyny nagrodziły swoich rywali gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywny udział w spotkaniu:).

pokaż więcej »

W krainie Dzikiej Kaczki

Ilość zdjęć: 212

Dnia 29.05. wszystkie przedszkolaki wybrały się do Broniewic, do Krainy Dzikiej Kaczki. W ten sposób świętowały zbliżający się dzień dziecka. Podczas wycieczki dzieci miały okazję obcować z naturą i poznawać ciekawostki ze świata przyrody. Był czas na zabawy badawcze, tropiące, słuchowe i manualne. I choć pogoda była w kratkę, dzień minął szybko i radosnej atmosferze.

pokaż więcej »