Galeria

Jesienne zabawy krasnali:)

Ilość zdjęć: 38

Pogoda dopisuje, słonko dogrzewa, co raz więcej liści spada z drzew. Dlatego ten sprzyjający klimat postanowiły wykorzystać maluchy i urządziły sobie bitwę na liście na przedszkolnym placu zabaw:).

pokaż więcej »

Maluchy budują miasto:)

Ilość zdjęć: 66

Dnia 27.09. w sali krasnali praca szła pełną parą. Maluchy budowały miasto, w którym znalazł się: most, wieża, zamek, domek, namiot, a także mur. Budowle powstawały z różnych materiałów: krzeseł, koca, pudełek kartonowych, klocków, wieszaka i plandeki. Pod mostem płynęła rzeka, w której krasnale kąpały się i do której skakały z mostu z zatkanym nosem:). Pakowane były paczki z krasnalkową zawartością. Ogólnie mówiąc szaleństwo :).

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w krasnalach:)

Ilość zdjęć: 69

Dnia 26.09.odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem rodziców. W pierwszej kolejności małe i duże krasnale poznawały swoje imiona i ulubione zajęcia, a następnie wybrały się do krainy krasnoludków po ukryty skarb. Musiały odbyć długą podróż przez ruchome piaski, tunel, zawalone skały. Ponieważ podróż była długa posiliły się naleśnikami, a już na miejscu odtańczyły krasnoludkowy taniec. Było warto ponieść wszelki trud, bo nagroda była słodka:). Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność, otwartość na proponowane działania i uśmiech.

pokaż więcej »

Olimpiada sportowa

Ilość zdjęć: 142

We wtorek 18 września odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana przez nasze przedszkole .W Przedszkolnej Olimpiadzie udział wzięły również dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek i Kucykowego Przedszkola ze Smolic. Olimpiada umożliwiła dzieciom w wieku przedszkolnym prezentację swoich umiejętności sportowych i zasad bezpiecznego kibicowania wg. idei „fair play”. Ponadto była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, wzajemne wsparcie, empatia oraz chęć współdziałania w zespołach. Podczas imprezy połączono rywalizację sportową z dobrą zabawą, a wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i przeżycia. Impreza miała na celu podkreślić również inny ważny aspekt społeczny edukacji sportowej polegający na popularyzacji zdrowego stylu życia oraz zintegrować całą najmłodszą społeczność przedszkolną . Wszystkie drużyny podczas zmagań sportowych wykazały się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli, wytrwałością, a także nauczyli się znosić drobne potknięcia i niepowodzenia z klasą, bo najważniejszą rzeczą podczas wszystkich konkurencji sportowych było zmaganie się z samym sobą i wysiłek włożony w zawody. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

pokaż więcej »

Maluchy na placu zabaw:).

Ilość zdjęć: 26

Podczas przygotowań do wyjścia w szatni panowało wielkie zamieszanie :), ale mimo wszystko udało się krasnalom wybrać po raz pierwszy na plac zabaw i z bliska obejrzeć i sprawdzić sprzęty przeznaczone dla przedszkolaków. A ponieważ krasnale nie boją się nowych wyzwań szybko opanowały umiejętność wspinaczki na dużą zjeżdżalnię i tor przeszkód.

pokaż więcej »

Sportowa olimpiada starszaków

Ilość zdjęć: 32

Dnia 26.06. do rywalizacji sportowej stanęły dwie najstarsze grupy przedszkolne: indianie i piraci. Podczas zaproponowanych przez prowadzącego konkurencjach mogli sprawdzić swoją szybkość i zwinność. Doping ostro zagrzewał do walki, ale najważniejsza była świetna zabawa:).

pokaż więcej »

Pożegnanie w grupie Indian

Ilość zdjęć: 164

Dnia 19.06.starszaki żegnały się z przedszkolem. Nim jednak to nastąpiło miały okazję obejrzeć bajkę o Czerwonym Kapturku w wykonaniu rodziców. Świetnie obsadzone role sprawiły, że na twarzach widowni na zmianę pojawiało się zaskoczenie i uśmiech. Tremy nie było wcale. Wszyscy rodzice grali jak rasowi aktorzy:). Można tylko powiedzieć szkoda że tak późno ujawniły się nam takie talenty. Potem nastąpiła zmiana na scenie. Po raz ostatni w takim składzie zajęły ją dzieci. Po krótkiej akademii, otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawczyń i małe drobiazgi. Nie zabrakło również podziękowania dla rodziców w postaci słodkiego, indiańskiego tortu. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie odbytą podróż po przedszkolnej krainie. Za wszelką okazaną pomoc, miłe słowo i zaangażowanie. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia :).

pokaż więcej »

Piknik Rodzinny w Wiosce Indiańskiej

Ilość zdjęć: 101

Dnia 15.06. Indianie wraz ze swoimi rodzicami świętowali w wiosce indiańskiej w Solcy Małej. Imprezka rozpoczęła się od krótkiej akademii okolicznościowej, podczas której dzieci złożyły rodzicom życzenia i odśpiewały piosenkę. Potem przyszedł czas na wspólne gry i zabawy, troszkę teorii na temat życia Indian, a wreszcie ognisko i słodkie co nie co:).

pokaż więcej »

Krasnale i Piraci w CERAMILANDII

Ilość zdjęć: 50

Dnia 04 czerwca przedszkolaki wybrały się do parku rozrywki Ceramilandia. Tam miały okazję zapoznać się z technologią powstawania wyrobów ceramicznych, wykazać się swoimi talentami plastycznymi w malowaniu ceramicznych figurek, a także szaleć na dwóch wielkich salach zabaw.

pokaż więcej »