Galeria

Mikołajki w przedszkolu.

Ilość zdjęć: 135

Dnia 04.12. w przedszkolu odbyła się imprezka mikołajkowa. W pierwszej części dzieci miały okazję obejrzeć bajkę przybliżającą historię życia Św. Mikołaja (niektóre z nich same mogły w niej zagrać). Część druga to czas na wspólną zabawę. Były zagadki słowne, zadania do wykonania, np. przysiady, naśladowanie odgłosów zwierząt, prezentowanie swoich umiejętności recytatorskich, a także zabawy taneczne: "krasnoludek", "boogi-woogi", "kaczuszki", "pociąg ekspres polarny", zabawa "lodowe figury". Zwieńczeniem spotkania było wręczenie drobnych upominków dzieciom przez Mikołaja.

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte u krasnali-andrzejki :)

Ilość zdjęć: 101

Dnia 27.11.w grupie maluchów odbyło się zajęcia integracyjne z rodzicami. Tematem spotkania były andrzejkowe wróżby. Małe krasnoludki (przy wsparciu tych dużych) mogły dowiedzieć się, jaka czeka je bliska i daleka przyszłość. Losowały atrybuty, które miały wskazać jaki będą wykonywać zawód kiedy dorosną, jakie będą mieć dominującą cechę charakteru gdy już będą duże, przebijały balony z ostrzeżeniami i wróżbami, wybierały kwiaty i losowały gwiazdki symbolizujące określoną przyszłość ( w miłości, bogactwie, sławie, czy podróżach). Wróżby przeplatane były wspólnymi tańcami i zabawami. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w spotkaniu :).

pokaż więcej »

Spotkanie krasnali z pediatrą.

Ilość zdjęć: 44

Dnia 20.11. grupę krasnali odwiedziła Pani Doktor-pediatra z Przychodni "Medico" w Strykowie. Gość przypomniał maluchom, co trzeba robić, aby być zdrowym (min. zdrowo się odżywiać-jeść, owoce i warzywa, pić mleko, ruszać się i ćwiczyć itd.), a także przybliżył różne aspekty swojej pracy. Dzieci miały szansę zobaczyć z bliska i sprawdzić działanie wybranych przedmiotów wykorzystywanych w pracy lekarza: patyczków i lampeczki do sprawdzania gardła, a także stetoskopu. Maluchy w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyły pamiątkowy dyplom, zaśpiewały Pani Doktor piosenkę, a także zaprosiły do wspólnej zabawy "krasnoludek. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie dzieciom medali "Dzielny pacjent" przez gościa.

pokaż więcej »

Pasowanie krasnali :)

Ilość zdjęć: 199

Dnia 10.11. odbyło się uroczyste pasowanie maluchów. Spotkanie rozpoczął występ krasnali. Dzieci zaprezentowały rodzicom poznane przez pierwsze miesiące w przedszkolu wierszyki i piosenki, a następnie złożyły przysięgę i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na "przedszkolaka-krasnala". Był także mały sprawdzian dla rodziców, którzy musieli rozwiązać przygotowane przez nauczycielki zadania i zagadki, a także złożyć uroczyste "ślubowania rodzica". Po tym podniosłym wstępie przyszedł czas na wspólne zabawy. Dzieci szalały ze swoimi rodzicami w rytm znanych przebojów pod kierunkiem krasnalki i Elmo, który niespodziewanie wpadł na maluchową imprezkę:) Była również okazja do wspólnej zabawy przy użyciu chusty animacyjnej, a także w obecności baniek mydlanych. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

pokaż więcej »

Krasnale na jesiennym spacerze w parku.

Ilość zdjęć: 37

Pogoda dopisuje od kilku dni, dlatego maluchy postanowiły to wykorzystać. Wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Doskonale zaobserwowały, że liście lecą już z drzew i mienią się różnymi kolorami. To te kolory zachęciły krasnali do urządzenia w parku bitwy na liście i omijania slalomem drzew w parku. Przy okazji maluchy odwiedziły również Gminną Bibliotekę w Strykowie. Pani kierownik króciutko opowiedziała im, co to za miejsce i jak z niego korzystać, a także zachęcała do odwiedzania biblioteki razem z rodzicami. To było udane przedpołudnie i pełne wrażeń. Uśmiech nie schodził z małych buziaków.

pokaż więcej »

Maluchy kulinarnie:).

Ilość zdjęć: 51

Owocowy tydzień w krasnalach zakończył się kulinarnym wyzwaniem. Maluchy przynosiły do przedszkola swoje ulubione owoce, z których wspólnymi siłami wykonały pyszną sałatkę owocową. Każdy miał swój mały wkład w tym wspólnym dziele. Jedni radzili sobie jak rasowi kucharze z nożem w ręku. Inni przechodzili przyśpieszony kurs. Drobne i większe kawałeczki lądowały w wielkiej misce, a następnie zostały wymieszane przez dzieci i rozłożone do miseczek przez Panie. I wtedy przyszedł czas na ucztowanie.......:)

pokaż więcej »

Maluchy pierwszy raz na placu zabaw :).

Ilość zdjęć: 32

Podczas przygotowań do wyjścia w szatni panowało wielkie zamieszanie :), ale mimo wszystko udało się krasnalom wybrać po raz pierwszy na plac zabaw i z bliska obejrzeć zgromadzone na nim sprzęty (do tej pory tylko przyklejały nosy do szyby i z zazdrością spoglądały na wybryki starszych kolegów :)).

pokaż więcej »

Pożegnanie Pani Dyrektor Aleksandry Dukowskiej.

Ilość zdjęć: 76

Trzecia część spotkania w Domu Kultury w Strykowie poświęcona była odchodzącej już na emeryturę Pani Dyrektor Aleksandrze Dukowskiej.To właśnie dla niej niespodziankę przygotowali przedszkolni absolwenci. W krótkim wystąpieniu zaprezentowali tradycyjne przedszkolne wierszyki i piosenki. Całości dopełniła gra aktorska i kostiumy. Pani Dyrektor została udekorowana przez pracowników przedszkola szarfą "Super Dyrektor", otrzymała naręcze 40 czerwonych róż od dzieci, a także liczne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz placówki od zgromadzonych gości, w tym władz miasta Strykowa, prezesa ZNP i Rady Rodziców. Była także chwila na wspomnienia za pośrednictwem przygotowanej przez nauczycieli prezentacji multimedialnej.Uroczystość zakończyło symboliczne przekazanie władzy (klucza) przez dotychczasową Panią Dyrektor Aleksandrę Dukowską nowej Pani Dyrektor Małgorzacie Frącala.

pokaż więcej »

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015

Ilość zdjęć: 188

Dnia 25.06.2015 w Domu Kultury w Strykowie przedszkolaki świętowały zakończenie roku.Podczas uroczystości dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty:aktorskie, wokalne i taneczne w przedstawieniu pt. "Na łące". Świetnie wcieliły się w role: ślimaków, biedronek, motyli, żabek, krasnali, a nawet bociana. Całości dopełniła dekoracja oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców. W drugiej części spotkania z przedszkolem żegnały się najstarsze przedszkolaki z grupy indian i tropicieli.Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz zdjęcia grupowe. Nie zabrakło także życzeń od Pań na tę rozpoczynającą się dla nich od września przygodę, czyli szkołę. Była także chwilka na podziękowania dla Pań i Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego.

pokaż więcej »