Galeria

Dzień Dziecka w piratach.

Ilość zdjęć: 60

Pierwszy czerwiec to święto dzieci. Średniaki imprezowały na boisku, gdzie odbyły się zawody sportowe- chłopaki kontra dziewczyny. Walka była zacięta, a konkurencje różnorodne. Przejście przez obręcz, przejście po równoważni, bieg w worku, bieg slalomem z kołem na głowie, itd.., itd. Zmagania zakończyły się remisem, a uczestnicy zostali nagrodzeni medalami. Potem przyszedł czas na zabawy dowolne z wykorzystaniem zebranych rekwizytów, a że Piraci są pomysłowi, to nie zabrakło: pił do koszenia trawy,zabaw z linami (przeciągania, przechodzenia pod i nad), czy bitwy na worki. To był aktywnie spędzony czas:).

pokaż więcej »

Piraci w eksperymentarium.

Ilość zdjęć: 99

Dnia 29.05. średniaki wybrały się do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Tam uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Cztery żywioły", podczas których w zespołach mogły badać właściwości poszczególnych żywiołów, a także obserwować doświadczenia przeprowadzone przez prowadzące. Dzieci uczyły się wnioskowania na podstawie przeprowadzonych eksperymentów, a także posiadanej już wiedzy. W drugiej części spotkania przedszkolaki gościły w experymentarium. Po krótkim wprowadzeniu mogły samodzielnie korzystać z umieszczonych tam stanowisk interaktywnych i przygotowanych przyrządów przybliżających w przystępny sposób zasady magnetyki, akustyki, elektryczności, itd.

pokaż więcej »

Biało-czerwona parada.

Ilość zdjęć: 25

Dnia 04.05. wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w przemarszu patriotycznym ulicami Strykowa. Małym Polakom nie brakowało akcentów kibicowskich (szalików, trąbek, tub, itp.)oraz barw narodowych w ubiorze. Z daleka było słychać Ich śpiew, jak również widać było powiewające na wietrze polskie flagi.

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w Piratach.

Ilość zdjęć: 41

Dnia 27.04. w grupie Piratów odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tematem spotkania była "Wyprawa na nieznaną wyspę" po skarb. Mali i duzi Piraci za pomocą łódek zbudowanych z koców przenieśli się w nieznane sobie miejsce, na którym przeżyli ciekawe przygody: spotkanie z tubylcami, ucieczkę na liściach palmy, czy przeprawę przez długi most nad kanionem. Była także okazja do zebrania kilku kokosów do zjedzenia, a także odpoczynku w zbudowanych przez dużych Piratów namiotach. Skarb podrzuciły Piratom małpki mieszkające na wyspie-a było nim ważne przesłanie, aby zawsze dążyć do wyznaczonych sobie celów i realizować swoje marzenia nawet wtedy gdy jest bardzo trudno. Skrzynia miała podwójne dno, dlatego dodatkowo Piraci znaleźli jeszcze słodkie cukierasy w nagrodę za swoje zaangażowanie. Dziękuję wszystkim obecnym Rodzicom za aktywny udział w spotkaniu.

pokaż więcej »

Mleczna olimpiada.

Ilość zdjęć: 69

Dnia 24.03. doszło do starcia dwóch grup: Piratów i Indian. Podczas spotkania dzieci miały okazję wspólnie się bawić i rywalizować w konkurencjach umysłowych i sprawnościowych. Motywem przewodnim spotkania było mleko, co dodatkowo miał podkreślić biały strój przedszkolaków. Zadań było wiele. Dzieci wyszukiwały i zaznaczały na tablicy interaktywnej produkty mleczne, a także rozpoznawały na podstawie widocznego fragmentu zwierzątka, które dają mleko, karmiły się wzajemnie produktami mlecznymi, a następnie za pomocą zmysłu smaku rozpoznawały jaki produkt zjadły (z zasłoniętymi oczami), wyszukiwały wśród zgromadzonych pojemników tylko te, które są po produktach mlecznych, wskazywały pary krowich łatek o takich samych kształtach. Dzieci miały także okazję do wykazania się szybkością w: piciu mleka przez słomkę, podawaniu butelki górą w rzędzie, budowaniu butelkowego węża, przechodzeniu slalomem ze słoikiem z mlekiem, rzucaniu butelką do kosza, przenoszeniu butelki w podparciu tyłem, a także przelewaniu mleka z miski do słoika za pomocą łyżki. Nad całością czuwały: krówka Marta i Justyna, które po podliczeniu punktacji (dwoma punktami wygrali Indianie) wręczyły dzieciom pamiątkowe medale i słodkie krówki.Dzieci odśpiewały także mleczną piosenką, która była hymnem olimpiady.

pokaż więcej »

Bal karnawałowy w przedszkolu

Ilość zdjęć: 123

Dnia 28.02.odbyła się wielka przedszkolna imprezka-bal. Sale przedszkolne wypełniły się barwnymi postaciami, wśród których zdecydowaną większość stanowiły Elzy :). Dzieci wirowały na salach w takt znanych i lubianych karnawałowych przebojów, a także rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe przy których miały okazję wykazać się znajomością języka angielskiego. Humorki i świetny nastój udzielał się wszystkim- małym i dużym:).

pokaż więcej »

Dzień babci i dziadka w grupie Krasnali

Ilość zdjęć: 61

Dnia 13 stycznia w grupie Krasnali odbyła się długo wyczekiwana uroczystość, na którą byli zaproszeni szczególni goście, a mianowicie Babcie i Dziadkowie. Ich wnuczęta przedstawiły im swój program artystyczny z piosenkami i wierszykami. Nie jednej babci zakręciła się łza w oku, a dziadkowie uśmiechali się od ucha do ucha :) Dla naszych gości była również przygotowana niespodzianka: "Randka w ciemno", w której to ochotnicy wykazali się zdolnościami wokalnymi, plastycznymi oraz poczuciem humoru. Zwieńczeniem spotkania był wspólny taniec oraz wręczenie prezentów dziadkom. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

pokaż więcej »

Dzień babci i dziadka w grupie Piratów

Ilość zdjęć: 101

Dnia 13.01. w średniakach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć krótką inscenizację przygotowaną na tę okoliczność przez ukochane wnuczęta, a także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Był zatem: balonowy taniec dla babć i wnuków,gazetowy walc dla dziadków i wnuczek, wyścigi w budowaniu wieży z drewnianych kostek i lepienia faworków. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie dziadom prezentów oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy za mile spędzone przedpołudnie i wszelką okazaną pomoc w organizacji uroczystości :).

pokaż więcej »

Świąteczne spotkanie z Mikołajem

Ilość zdjęć: 62

Dnia 20.12. w Domu Kultury w Strykowie odbyła się świąteczna uroczystość, podczas której dzieci miały okazję obejrzeć, a także współuczestniczyć w przedstawianiu bajki o przygodach bałwanka Jogusia. Aktorzy przygotowali także konkursy z nagrodami dla dzieci, a Święty Mikołaj, który również pojawił się na spotkaniu rozdał wszystkim przedszkolakom prezenty.

pokaż więcej »