Galeria

Święto Przedszkolaków:)

Ilość zdjęć: 67

Dnia 29.09. wszystkie przedszkolaki na świecie obchodziły swoje święto. Nasi milusińscy spędzili ten czas razem z Paniami na wspólnych zabawach i tańcach. Były także: dyplomy, balony, medale, a nawet pizza na obiad. Uśmiech nie schodził z buziek dzieci.

pokaż więcej »

Zakończenie roku w piratach.

Ilość zdjęć: 105

Tym razem średniaki spędziły ten dzień inaczej niż zwykle. Nie było występów i stresów z nimi związanych tylko wspólna zabawa i luz w stadninie koni w Kęblinach. Dzieci miały okazję zwiedzić stajnie, obejrzeć lokum koni, czyli boksy, poznały w teorii zasady czyszczenia koni, a następnie stosowały w praktyce zdobyte informacje. Wielką frajdę sprawiała Im jazda na kucykach Suzi i Barbi, a także wyścigi zespołowe po parkurze. Było również ognisko i pieczenie kiełbasek, a także karmienie kucyków przywiezionymi przez dzieci warzywami i owocami. Podczas wycieczki nastąpiło także pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola, czyli Alanka i Krzysia. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami i życzenia wielu sukcesów od Pań i kolegów z grupy. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty przygotowane przez Rodziców-wakacyjne zestawy plażowe oraz artykuły biurowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom Piratów za całoroczną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz grupy i przedszkola:).

pokaż więcej »

Festyn rodzinny

Ilość zdjęć: 63

Dnia 02.06. na boisku Zjednoczonych Stryków odbyła się ostatnia w tym roku przedszkolna impreza. Na wstępie dzieci zaprezentowały krótką akademię z okazji dnia mamy i taty, a także zakończenia roku przedszkolnego. Potem był czas na podziękowania rodzicom za całoroczną współpracę i wreszcie na wspólną zabawę pod kierunkiem animatora i na przygotowanych stanowiskach z atrakcjami. Zgromadzeni goście mogli poszaleć na dmuchanych zamkach, pomalować sobie włosy i twarz, a nawet zrobić tatuaż. Była również okazja na przejście szybkiego kursu z zakresu pierwszej pomocy, puszczania baniek, a także zjedzenia słodkich przysmaków przygotowanych przez rodziców. Pogoda dopisała, goście też. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację festynu.

pokaż więcej »

Piraci u weterynarza.

Ilość zdjęć: 40

Dnia 06.06.średiaki wybrały się do Centrum Zdrowia Zwierząt w Strykowie gdzie miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy weterynarza. Pacjentem, na którym dzieci miały szansę zaobserwować podejmowane przez lekarza badania była Nuna, bardzo wyrozumiała i cierpliwa suczka. Piraci zapoznali się z zasadami działania usg, mieli okazję posłuchać bicia serca pieska za pomocą stetoskopu, obejrzeli, jak wygląda psi włos pod mikroskopem, poznali budowę ucha pieska, a także zobaczyli jak zmienia się ucho, kiedy jest chore. Dzieci miały także okazję wyczesać suczkę specjalnymi szczotkami, a także wzbogacić swoją wiedzę w wiele ciekawych informacji na temat pielęgnacji zwierząt domowych. Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi i Paniom, którzy tak serdecznie nas przyjęli, poświęcili swój czas i wykazali się dużą dozą cierpliwości :).

pokaż więcej »

Dzień Dziecka w piratach.

Ilość zdjęć: 60

Pierwszy czerwiec to święto dzieci. Średniaki imprezowały na boisku, gdzie odbyły się zawody sportowe- chłopaki kontra dziewczyny. Walka była zacięta, a konkurencje różnorodne. Przejście przez obręcz, przejście po równoważni, bieg w worku, bieg slalomem z kołem na głowie, itd.., itd. Zmagania zakończyły się remisem, a uczestnicy zostali nagrodzeni medalami. Potem przyszedł czas na zabawy dowolne z wykorzystaniem zebranych rekwizytów, a że Piraci są pomysłowi, to nie zabrakło: pił do koszenia trawy,zabaw z linami (przeciągania, przechodzenia pod i nad), czy bitwy na worki. To był aktywnie spędzony czas:).

pokaż więcej »

Piraci w eksperymentarium.

Ilość zdjęć: 99

Dnia 29.05. średniaki wybrały się do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Tam uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Cztery żywioły", podczas których w zespołach mogły badać właściwości poszczególnych żywiołów, a także obserwować doświadczenia przeprowadzone przez prowadzące. Dzieci uczyły się wnioskowania na podstawie przeprowadzonych eksperymentów, a także posiadanej już wiedzy. W drugiej części spotkania przedszkolaki gościły w experymentarium. Po krótkim wprowadzeniu mogły samodzielnie korzystać z umieszczonych tam stanowisk interaktywnych i przygotowanych przyrządów przybliżających w przystępny sposób zasady magnetyki, akustyki, elektryczności, itd.

pokaż więcej »

Biało-czerwona parada.

Ilość zdjęć: 25

Dnia 04.05. wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w przemarszu patriotycznym ulicami Strykowa. Małym Polakom nie brakowało akcentów kibicowskich (szalików, trąbek, tub, itp.)oraz barw narodowych w ubiorze. Z daleka było słychać Ich śpiew, jak również widać było powiewające na wietrze polskie flagi.

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w Piratach.

Ilość zdjęć: 41

Dnia 27.04. w grupie Piratów odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tematem spotkania była "Wyprawa na nieznaną wyspę" po skarb. Mali i duzi Piraci za pomocą łódek zbudowanych z koców przenieśli się w nieznane sobie miejsce, na którym przeżyli ciekawe przygody: spotkanie z tubylcami, ucieczkę na liściach palmy, czy przeprawę przez długi most nad kanionem. Była także okazja do zebrania kilku kokosów do zjedzenia, a także odpoczynku w zbudowanych przez dużych Piratów namiotach. Skarb podrzuciły Piratom małpki mieszkające na wyspie-a było nim ważne przesłanie, aby zawsze dążyć do wyznaczonych sobie celów i realizować swoje marzenia nawet wtedy gdy jest bardzo trudno. Skrzynia miała podwójne dno, dlatego dodatkowo Piraci znaleźli jeszcze słodkie cukierasy w nagrodę za swoje zaangażowanie. Dziękuję wszystkim obecnym Rodzicom za aktywny udział w spotkaniu.

pokaż więcej »

Mleczna olimpiada.

Ilość zdjęć: 69

Dnia 24.03. doszło do starcia dwóch grup: Piratów i Indian. Podczas spotkania dzieci miały okazję wspólnie się bawić i rywalizować w konkurencjach umysłowych i sprawnościowych. Motywem przewodnim spotkania było mleko, co dodatkowo miał podkreślić biały strój przedszkolaków. Zadań było wiele. Dzieci wyszukiwały i zaznaczały na tablicy interaktywnej produkty mleczne, a także rozpoznawały na podstawie widocznego fragmentu zwierzątka, które dają mleko, karmiły się wzajemnie produktami mlecznymi, a następnie za pomocą zmysłu smaku rozpoznawały jaki produkt zjadły (z zasłoniętymi oczami), wyszukiwały wśród zgromadzonych pojemników tylko te, które są po produktach mlecznych, wskazywały pary krowich łatek o takich samych kształtach. Dzieci miały także okazję do wykazania się szybkością w: piciu mleka przez słomkę, podawaniu butelki górą w rzędzie, budowaniu butelkowego węża, przechodzeniu slalomem ze słoikiem z mlekiem, rzucaniu butelką do kosza, przenoszeniu butelki w podparciu tyłem, a także przelewaniu mleka z miski do słoika za pomocą łyżki. Nad całością czuwały: krówka Marta i Justyna, które po podliczeniu punktacji (dwoma punktami wygrali Indianie) wręczyły dzieciom pamiątkowe medale i słodkie krówki.Dzieci odśpiewały także mleczną piosenką, która była hymnem olimpiady.

pokaż więcej »

Bal karnawałowy w przedszkolu

Ilość zdjęć: 123

Dnia 28.02.odbyła się wielka przedszkolna imprezka-bal. Sale przedszkolne wypełniły się barwnymi postaciami, wśród których zdecydowaną większość stanowiły Elzy :). Dzieci wirowały na salach w takt znanych i lubianych karnawałowych przebojów, a także rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe przy których miały okazję wykazać się znajomością języka angielskiego. Humorki i świetny nastój udzielał się wszystkim- małym i dużym:).

pokaż więcej »