Galeria

Mleczna olimpiada.

Ilość zdjęć: 69

Dnia 24.03. doszło do starcia dwóch grup: Piratów i Indian. Podczas spotkania dzieci miały okazję wspólnie się bawić i rywalizować w konkurencjach umysłowych i sprawnościowych. Motywem przewodnim spotkania było mleko, co dodatkowo miał podkreślić biały strój przedszkolaków. Zadań było wiele. Dzieci wyszukiwały i zaznaczały na tablicy interaktywnej produkty mleczne, a także rozpoznawały na podstawie widocznego fragmentu zwierzątka, które dają mleko, karmiły się wzajemnie produktami mlecznymi, a następnie za pomocą zmysłu smaku rozpoznawały jaki produkt zjadły (z zasłoniętymi oczami), wyszukiwały wśród zgromadzonych pojemników tylko te, które są po produktach mlecznych, wskazywały pary krowich łatek o takich samych kształtach. Dzieci miały także okazję do wykazania się szybkością w: piciu mleka przez słomkę, podawaniu butelki górą w rzędzie, budowaniu butelkowego węża, przechodzeniu slalomem ze słoikiem z mlekiem, rzucaniu butelką do kosza, przenoszeniu butelki w podparciu tyłem, a także przelewaniu mleka z miski do słoika za pomocą łyżki. Nad całością czuwały: krówka Marta i Justyna, które po podliczeniu punktacji (dwoma punktami wygrali Indianie) wręczyły dzieciom pamiątkowe medale i słodkie krówki.Dzieci odśpiewały także mleczną piosenką, która była hymnem olimpiady.

pokaż więcej »

Bal karnawałowy w przedszkolu

Ilość zdjęć: 123

Dnia 28.02.odbyła się wielka przedszkolna imprezka-bal. Sale przedszkolne wypełniły się barwnymi postaciami, wśród których zdecydowaną większość stanowiły Elzy :). Dzieci wirowały na salach w takt znanych i lubianych karnawałowych przebojów, a także rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe przy których miały okazję wykazać się znajomością języka angielskiego. Humorki i świetny nastój udzielał się wszystkim- małym i dużym:).

pokaż więcej »

Dzień babci i dziadka w grupie Krasnali

Ilość zdjęć: 61

Dnia 13 stycznia w grupie Krasnali odbyła się długo wyczekiwana uroczystość, na którą byli zaproszeni szczególni goście, a mianowicie Babcie i Dziadkowie. Ich wnuczęta przedstawiły im swój program artystyczny z piosenkami i wierszykami. Nie jednej babci zakręciła się łza w oku, a dziadkowie uśmiechali się od ucha do ucha :) Dla naszych gości była również przygotowana niespodzianka: "Randka w ciemno", w której to ochotnicy wykazali się zdolnościami wokalnymi, plastycznymi oraz poczuciem humoru. Zwieńczeniem spotkania był wspólny taniec oraz wręczenie prezentów dziadkom. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

pokaż więcej »

Dzień babci i dziadka w grupie Piratów

Ilość zdjęć: 101

Dnia 13.01. w średniakach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć krótką inscenizację przygotowaną na tę okoliczność przez ukochane wnuczęta, a także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Był zatem: balonowy taniec dla babć i wnuków,gazetowy walc dla dziadków i wnuczek, wyścigi w budowaniu wieży z drewnianych kostek i lepienia faworków. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie dziadom prezentów oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy za mile spędzone przedpołudnie i wszelką okazaną pomoc w organizacji uroczystości :).

pokaż więcej »

Świąteczne spotkanie z Mikołajem

Ilość zdjęć: 62

Dnia 20.12. w Domu Kultury w Strykowie odbyła się świąteczna uroczystość, podczas której dzieci miały okazję obejrzeć, a także współuczestniczyć w przedstawianiu bajki o przygodach bałwanka Jogusia. Aktorzy przygotowali także konkursy z nagrodami dla dzieci, a Święty Mikołaj, który również pojawił się na spotkaniu rozdał wszystkim przedszkolakom prezenty.

pokaż więcej »

Świąteczne warsztaty plastczne w grupie Piratów:)

Ilość zdjęć: 69

Dnia 12.12. w sali średniaków spotkali się rodzice i dzieci. Celem spotkania było wspólne wykonanie świątecznych ozdób do domu. Zadania były proste-ozdabianie steropianowych bombek, stojaków na bombki, a także butelkowych reniferków. Wszyscy mocno zaangażowali się w pracę, efektem czego były małe dzieła sztuki:). Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie na spotkanie iiiiiiii polecamy się na przyszłość:)

pokaż więcej »

Maluchy i średniaki u Tracza.

Ilość zdjęć: 56

Dnia 02.12. dwie najmłodsze przedszkolne grupy wybrały się na świąteczne warsztaty do Centrum Ogrodniczego Tracz. Podczas spotkania dzieci miały okazję wykonać świąteczne wieńce oraz udekorować zielone drzewka.

pokaż więcej »

Andrzejki w Piratach.

Ilość zdjęć: 33

30.11. w sali piratów królowały wróżby. Grupę odwiedziła czarownica, która wprowadziła dzieci w tajniki magii tajemnej i wróżb. Przedszkolaki rzucały monetami do miski z wodą, poznawały swoją przyszłość za pomocą wylosowanych przy pomocy butelki symboli( moneta-bogactwo, palma-podróże, serce-miłość, itd.).Ponadto dzieci wybierały z zamkniętymi oczami atrybuty związane z zawodami, a także rzucały swoimi bucikami (jeśli czubek buta zwrócony był w stronę drzwi to oznaczało, że w najbliższym czasie właściciel otrzyma prezent). Spotkanie było również okazją do wspólnych tańców i zabaw, jak chociażby "taniec z miotłą". Za udział we wspólnej zabawie czarownica zostawiła dzieciom prezenty-andrzejkowe puzzle.

pokaż więcej »

Dzień Pluszowego Misia w Piratach.

Ilość zdjęć: 77

Tego dnia średniaki przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, a także same zamieniły się w misie. Pani przygotowała dla Nich misiowe opaski i namalowała Im misiowe noski. Był czas na wspólne zabawy, tańce, a także występy dla misiów (dzieci zaśpiewały im misiową piosenkę).W ruch poszła chusta animacyjna i ulubione przeboje dzieci. Zwieńczeniem przedpołudniowych zmagań było wspólne wykonanie portretu "pluszowego misia".

pokaż więcej »