Galeria

Andrzejki w grupie Indian.

Ilość zdjęć: 160

Dnia 30.11. Indianie przenieśli się w świat wróżb i magii. Odwiedziła ich cyganka Celina, pod kierunkiem której przedszkolaki odkrywały swoją przyszłość. Pomagały im w tym: serca z imionami przyszłych wybranków, kolorowe kuleczki, różne gatunki kwiatków, obrazki z atrybutami zawodów, wędrujące kubeczki, a nawet przelewany wosk. Wróżby przeplatane były wspólnymi tańcami i zabawami.

pokaż więcej »

Święto Pluszowego Misia w grupie Indian.

Ilość zdjęć: 62

Dnia 24.11. przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi misiami ich święto. Najpierw poznały historię tego święta, przypomniały sobie postaci najsławniejszych bajkowych misiów, a potem ruszyły do wspólnej zabawy ze swoimi przytulakami. Była karuzela dla misiów, trampolina dla misiów, a także ścieżka z chusty animacyjnej. Wspólne tańce z dotykaniem różnych części ciała, określaniem stosunków przestrzennych,wyścigi w szybkim wyjadaniu miodu języczkiem, pamiątkowe medale i zdjęcia. W dniu urodzin misia została również zapoczątkowany Międzynarodowy projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod hasłem "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Indianie wybrali misia, któremu w drodze głosowania (spośród 9 propozycji)wybrano imię "Różyczka". Miś będzie odwiedzał wraz ze swoją książeczką domy wszystkich dzieci, które będą mu czytać wraz z rodzicami swoją ulubioną bajkę, a następnie wykonywać piękny rysunek w prezencie.

pokaż więcej »

PASOWANIE NA KRASNALA :)

Ilość zdjęć: 54

Dnia 15.11.2017r w naszej grupie odbyło się pasowanie na KRASNALA. Na wstępie odbył się krótki występ dzieci ,a następnie Ślubowanie:) wszystkie dzieci zostały pasowane przez Panią dyrektor na PRZEDSZKOLAKA, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Były bańki mydlane chusta animacyjna, a także nasz przyjaciel Scooby Doo. Następnie był słodki poczęstunek oraz pyszny tort.Dziękujemy Rodzicom za udział w zabawie i przygotowanie pysznego słodkiego poczęstunku:)

pokaż więcej »

Pasowanie na Indiania :).

Ilość zdjęć: 177

Dnia 13.10. w sali zabaw „Kula Hop” w Bratoszewicach odbyło się pasowanie starszaków. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, a następnie zostały pasowane przez swoje Panie na Indian i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Dzieci wraz z rodzicami korzystały z kręgielni, bilardu, cymbergaja, słodkiego poczęstunku oraz fontanny czekolady. Była także okazja do pofiglowania. Dziękujemy Rodzicom za udział w spotkaniu .

pokaż więcej »

Pasowanie na Tropiciela :)

Ilość zdjęć: 57

Dnia 13.10. najstarsza grupa przedszkolna wybrała się do Łodzi do Inspiro. Tam pod okiem pracujących pań dzieci upiekły pyszną szarlotkę w słoiku, a także przyjęły z rąk Pani Joli pasowanie ma tropiciela.

pokaż więcej »

Pasowanie na pirata :).

Ilość zdjęć: 59

„Dziś Piratów pasowanie na wycieczce było w planie każdy chwat wymogi spełnił i zadania swe wypełnił udowodnił, więc tym samym że pirackie życie znamy tak, więc wszystkim ogłaszamy pirat chwat od dziś jest z Wami” W dniu 2.10.2017 grupa średniaków udała się z wizytą do Muzeum Animacji Se-ma-for na uroczyste pirackie pasowanie. Dzieci mogły obejrzeć lalki oraz fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są wśród nich wzbudzające sentyment szlagiery: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, “Mały pingwin Pik-Pok”, jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii: „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, „Ichthys” Marka Skrobeckiego, czy nagrodzony w ubiegłym roku Oscarem, „Piotruś i wilk” Suzie Templeton. Na pirackim szlaku bajkowym oczywiście nie zabrakło Parauszka i przyjaciół z Naszego lasu - bohaterów najnowszej produkcji: „Parauszek i Przyjaciele”.

pokaż więcej »

Święto Przedszkolaków:)

Ilość zdjęć: 67

Dnia 29.09. wszystkie przedszkolaki na świecie obchodziły swoje święto. Nasi milusińscy spędzili ten czas razem z Paniami na wspólnych zabawach i tańcach. Były także: dyplomy, balony, medale, a nawet pizza na obiad. Uśmiech nie schodził z buziek dzieci.

pokaż więcej »

Zakończenie roku w piratach.

Ilość zdjęć: 105

Tym razem średniaki spędziły ten dzień inaczej niż zwykle. Nie było występów i stresów z nimi związanych tylko wspólna zabawa i luz w stadninie koni w Kęblinach. Dzieci miały okazję zwiedzić stajnie, obejrzeć lokum koni, czyli boksy, poznały w teorii zasady czyszczenia koni, a następnie stosowały w praktyce zdobyte informacje. Wielką frajdę sprawiała Im jazda na kucykach Suzi i Barbi, a także wyścigi zespołowe po parkurze. Było również ognisko i pieczenie kiełbasek, a także karmienie kucyków przywiezionymi przez dzieci warzywami i owocami. Podczas wycieczki nastąpiło także pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola, czyli Alanka i Krzysia. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami i życzenia wielu sukcesów od Pań i kolegów z grupy. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty przygotowane przez Rodziców-wakacyjne zestawy plażowe oraz artykuły biurowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom Piratów za całoroczną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz grupy i przedszkola:).

pokaż więcej »

Festyn rodzinny

Ilość zdjęć: 63

Dnia 02.06. na boisku Zjednoczonych Stryków odbyła się ostatnia w tym roku przedszkolna impreza. Na wstępie dzieci zaprezentowały krótką akademię z okazji dnia mamy i taty, a także zakończenia roku przedszkolnego. Potem był czas na podziękowania rodzicom za całoroczną współpracę i wreszcie na wspólną zabawę pod kierunkiem animatora i na przygotowanych stanowiskach z atrakcjami. Zgromadzeni goście mogli poszaleć na dmuchanych zamkach, pomalować sobie włosy i twarz, a nawet zrobić tatuaż. Była również okazja na przejście szybkiego kursu z zakresu pierwszej pomocy, puszczania baniek, a także zjedzenia słodkich przysmaków przygotowanych przez rodziców. Pogoda dopisała, goście też. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację festynu.

pokaż więcej »

Piraci u weterynarza.

Ilość zdjęć: 40

Dnia 06.06.średiaki wybrały się do Centrum Zdrowia Zwierząt w Strykowie gdzie miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy weterynarza. Pacjentem, na którym dzieci miały szansę zaobserwować podejmowane przez lekarza badania była Nuna, bardzo wyrozumiała i cierpliwa suczka. Piraci zapoznali się z zasadami działania usg, mieli okazję posłuchać bicia serca pieska za pomocą stetoskopu, obejrzeli, jak wygląda psi włos pod mikroskopem, poznali budowę ucha pieska, a także zobaczyli jak zmienia się ucho, kiedy jest chore. Dzieci miały także okazję wyczesać suczkę specjalnymi szczotkami, a także wzbogacić swoją wiedzę w wiele ciekawych informacji na temat pielęgnacji zwierząt domowych. Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi i Paniom, którzy tak serdecznie nas przyjęli, poświęcili swój czas i wykazali się dużą dozą cierpliwości :).

pokaż więcej »