Galeria

Indianie w Muzeum Sztuki.

Ilość zdjęć: 101

Dnia 12.04. starszaki wybrały się do Muzeum Sztuki w Manufakturze. Tam pod czujnym okiem Pani przewodnik zapoznały się z: zasadami obowiązującymi w muzeum, wybranymi eksponatami z wystaw, materiałami, z których one powstały, jak również narzędziami używanymi w pracy przez artystów rzeźbiarzy.Dzieci wzbogacały swoją wiedzę poprzez aktywny udział w spotkaniu, rozmowy prowadzące do wyciągania wniosków, jak również praktyczne działanie. Tworzyły min. rzeźby i płaskorzeźby z kartki papieru i gliny. Zwieńczeniem spotkania był test, w którym za poprawnie udzielone odpowiedzi można było zdobyć kartki ze zdjęciami różnych dzieł.

pokaż więcej »

Tropiciele w Jupiparku w Manufakturze

Ilość zdjęć: 79

12 kwietnia Tropiciele pojechali do Jupiparku do Łodzi, gdzie pomysłów na udaną zabawę nie brakowało:) Do dyspozycji było wiele sprzętów, więc każdy zaspokoił swoje pragnienie ruchu i zabawy. To był bardzo udany dzień!

pokaż więcej »

Indianie w Jupi Parku

Ilość zdjęć: 66

Dnia 10.04. grupa Indian wybrała się do sali zabaw w Manufakturze. Jedni przedszkolacy szaleli, aż ciężko było za nimi zdążyć z aparatem, inni ze spokojem i rozwagą korzystali z dostępnych atrakcji. Nie mniej wszyscy wrócili zadowoleni :).

pokaż więcej »

Tropiciele w Muzeum Sztuki w Łodzi

Ilość zdjęć: 79

10 kwietnia Tropiciele udali się do Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze. Aktywnie opowiedzieli jak należy zachować się w muzeum, co oczywiście zostało spełnione :) Celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie z łódzkim muzeum jego różnorodnością języka sztuki, indywidualnym procesem twórczym oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej i sprawności manualnej. Największą atrakcją było samodzielne wykonanie rzeźb z papieru a potem z gliny :)

pokaż więcej »

KRASNALE I PIRACI W FIGLORAJU

Ilość zdjęć: 98

Dnia 22.03.2018r. grupa KRASNALI i PIRATÓW wybrała się do figloraju. Była super zabawa!! Wszyscy bawili się świetnie, a na konie był pyszny poczęstunek:)

pokaż więcej »

Indianie i Tropiciele w "Baśniowej kawiarence".

Ilość zdjęć: 41

Dnia 23.02. dwie najstarsze przedszkolne grupy wybrały się do Łodzi do "Baśniowej Kawiarenki" na przedstawienie pod tytułem "Wilk i 7 koźlątek". Choć za oknem mroźna pogoda, to w kawiarence ciepło i przytulnie. Na wstępie dzieci posiliły się pysznymi ciasteczkami i wypiły słodką lemoniadę. Potem był czas na doznania estetyczne, a także wzbogacanie wiedzy. Aktorzy po skończonym przedstawieniu przedstawili dzieciom nazwy i budowę poszczególnych lalek. Niektóre dzieci miały również okazję wykazać się swoimi talentami aktorskimi na scenie teatru :).

pokaż więcej »

Bal karnawałowy maluchów i średniaków.

Ilość zdjęć: 97

Dnia 13.02. odbył się bal karnawałowy. Najpierw w rytm znanych i lubianych piosenek szalały najmłodsze przedszkolaki. Odtańczyły min. krakowiaka, poloneza, odśpiewały piosenkę z bajki pt."Kraina lodu", ruszyły w podróż kolorowym pociągiem. Uśmiechy nie schodziły z małych buziek.

pokaż więcej »

Bal karnawałowy Indian i Tropicieli

Ilość zdjęć: 110

Po tym, jak wyskakały się maluszki, na balową salę wkroczyły starszaki. Polonez wyszedł im wręcz wzorowo, jakby ćwiczyły od tygodni:). Była również okazja do różnych wywijasów, obertasów i szaleństw po okiem wodzirejki i Pań.

pokaż więcej »

Dzień babci i dziadka w grupie Indian :)

Ilość zdjęć: 132

Dnia 26.01. w starszakach odbyła się uroczystość z okazji dnia babci i dziadka. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć przygotowane z okazji Ich święta przedstawienie o chorym dziadku sowie, którego odwiedzały leśne zwierzęta: wiewiórki, słowiki, niedźwiedź, dzięcioły i żaby. Dzieci złożyły również dziadkom życzenia, wręczyły samodzielnie przygotowane prezenty, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek częściowo przygotowany przez rodziców, a częściowo przez same przedszkolaki (na warsztatach kulinarnych dzień wcześniej). Bardzo dziękujemy rodzicom za włączenie się w przygotowania uroczystości.

pokaż więcej »

Warsztaty kulinarne u Indian :)

Ilość zdjęć: 58

Dnia 25.01. w starszakach odbyło się kulinarne spotkanie z udziałem rodziców, podczas którego przygotowywane były słodkie i wytrawne potrawy na uroczystość z okazji dnia babci i dziadka. Dzieci pod czujnym okiem rodziców przygotowywały: Żelkowo -chrupkowe szaszłyki, galaretkę z owocami, wafelki z nutellą i dżemem, paluszki w polewie czekoladowej z kolorową posypką oraz sałatkę warzywną w babeczkach. Praca podzielona była na zespoły, ale skład zespołów ulegał zmianie. Każdy przedszkolak mógł się wykazać w przygotowywaniu innego smakołyku i z każdym zadaniem radził sobie świetnie. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w zrealizowaniu tego projektu:).

pokaż więcej »