Galeria

KRASNALE W CENTRUM OGRODNICZYM TRACZ

Ilość zdjęć: 4

Grupa krasnali wybrała się do Centrum Ogrodniczego Tracz. Na początku zwiedzaliśmy piękny ogród roślin,a następnie zostaliśmy zaproszeni na herbatkę owocową. Sadziliśmy również wiosenne kwiatki do doniczek. Dowiedzieliśmy się co trzeba zrobić, aby zawsze pięknie kwitły.

pokaż więcej »

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Ilość zdjęć: 57

26 kwietnia Tropiciele wzięły udział w konkursie ekologicznym organizowany przez MOK w Głownie.Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo, życie bez nałogów oraz zdrowy styl życia. Dzieci wystąpiły w czarnych strojach z rekwizytami przy piosence "Woda jest groźna".

pokaż więcej »

Tropiciele na Olimipadzie w Popowie Głowieńskim

Ilość zdjęć: 76

25 kwietnia przedszkolaki z grupy Tropicieli wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Popowie Głowieńskim. Dzieci zmierzyły się z innymi uczestnikami w dosyć trudnych dyscyplinach sportowych. Aczkolwiek nie sprawiły one im żadnych trudnści. Wszyscy miło i aktywnie spędzili ten dzień.

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w grupie Indian.

Ilość zdjęć: 61

Dnia 27.04. odbyło się spotkanie z rodzicami pod hasłem "z matematyką i ekologią za pan brat". W pierwszej części dzieci wraz z rodzicami mogły sprawdzić swoje umiejętności liczenia, rozpoznawania cyfr, rozwiązywania zagadek i zadań matematycznych. Druga część była bardziej sportowa. Wykorzystane zostały w niej: pojemniki po chipsach i śmietanie, a także butelki po mleku. Drużyny pokonywały slalom między pojemnikami, skakały jak kangury, podawały pojemnik w tunelu, przenosiły butelki w parach, itd. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi cukierasami. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu:).

pokaż więcej »

Indianie w Muzeum Sztuki.

Ilość zdjęć: 101

Dnia 12.04. starszaki wybrały się do Muzeum Sztuki w Manufakturze. Tam pod czujnym okiem Pani przewodnik zapoznały się z: zasadami obowiązującymi w muzeum, wybranymi eksponatami z wystaw, materiałami, z których one powstały, jak również narzędziami używanymi w pracy przez artystów rzeźbiarzy.Dzieci wzbogacały swoją wiedzę poprzez aktywny udział w spotkaniu, rozmowy prowadzące do wyciągania wniosków, jak również praktyczne działanie. Tworzyły min. rzeźby i płaskorzeźby z kartki papieru i gliny. Zwieńczeniem spotkania był test, w którym za poprawnie udzielone odpowiedzi można było zdobyć kartki ze zdjęciami różnych dzieł.

pokaż więcej »

Tropiciele w Jupiparku w Manufakturze

Ilość zdjęć: 79

12 kwietnia Tropiciele pojechali do Jupiparku do Łodzi, gdzie pomysłów na udaną zabawę nie brakowało:) Do dyspozycji było wiele sprzętów, więc każdy zaspokoił swoje pragnienie ruchu i zabawy. To był bardzo udany dzień!

pokaż więcej »

Indianie w Jupi Parku

Ilość zdjęć: 66

Dnia 10.04. grupa Indian wybrała się do sali zabaw w Manufakturze. Jedni przedszkolacy szaleli, aż ciężko było za nimi zdążyć z aparatem, inni ze spokojem i rozwagą korzystali z dostępnych atrakcji. Nie mniej wszyscy wrócili zadowoleni :).

pokaż więcej »

Tropiciele w Muzeum Sztuki w Łodzi

Ilość zdjęć: 79

10 kwietnia Tropiciele udali się do Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze. Aktywnie opowiedzieli jak należy zachować się w muzeum, co oczywiście zostało spełnione :) Celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie z łódzkim muzeum jego różnorodnością języka sztuki, indywidualnym procesem twórczym oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej i sprawności manualnej. Największą atrakcją było samodzielne wykonanie rzeźb z papieru a potem z gliny :)

pokaż więcej »

KRASNALE I PIRACI W FIGLORAJU

Ilość zdjęć: 98

Dnia 22.03.2018r. grupa KRASNALI i PIRATÓW wybrała się do figloraju. Była super zabawa!! Wszyscy bawili się świetnie, a na konie był pyszny poczęstunek:)

pokaż więcej »

Indianie i Tropiciele w "Baśniowej kawiarence".

Ilość zdjęć: 41

Dnia 23.02. dwie najstarsze przedszkolne grupy wybrały się do Łodzi do "Baśniowej Kawiarenki" na przedstawienie pod tytułem "Wilk i 7 koźlątek". Choć za oknem mroźna pogoda, to w kawiarence ciepło i przytulnie. Na wstępie dzieci posiliły się pysznymi ciasteczkami i wypiły słodką lemoniadę. Potem był czas na doznania estetyczne, a także wzbogacanie wiedzy. Aktorzy po skończonym przedstawieniu przedstawili dzieciom nazwy i budowę poszczególnych lalek. Niektóre dzieci miały również okazję wykazać się swoimi talentami aktorskimi na scenie teatru :).

pokaż więcej »