Galeria

Indianie poznają zawód sprzedawcy.

Ilość zdjęć: 18

Dnia 13.06. Indianie wybrali się do sklepu, by poznać zawód, jaki wykonuje babcia Maciusia-sprzedawca. Dzieci poznały asortyment sklepu, sprzęty, których na co dzień używają Panie w swojej pracy (krajalnice, piec do bułek, wagi, itp.), zwiedziły zaplecze, gdzie same mogły się zważyć. Bardzo dziękujemy babci Maciusia za poświęcony czas,serdeczne przyjęcie i otrzymane prezenciki.

pokaż więcej »

Piknik Rodzinny- Tropiciele

Ilość zdjęć: 100

8 czerwca na placu przedszkolnym odbył się piknik rodzinny w grupie tropicieli. Dzieci wystąpiły przed rodzicami składając im piękne życzenia oraz śpiewając piosenki :) Po krótkim występie odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców oraz słodki poczęstunek.

pokaż więcej »

Indianie i tropiciele w Ceramilandii

Ilość zdjęć: 209

Dnia 04 czerwca przedszkolaki wybrały się do parku rozrywki Ceramilandia. Tam miały okazję zapoznać się z technologią powstawania wyrobów ceramicznych, wykazać się swoimi talentami plastycznymi w malowaniu ceramicznych figurek, a także szaleć na dwóch wielkich salach zabaw.

pokaż więcej »

Przedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Ilość zdjęć: 119

Dnia 17.05 odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. To właśnie w takiej formie przedszkolaki chciały włączyć się w obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: soliści (dzieci przygotowywały dowolne utwory pod okiem rodziców)-ta grupa liczyła 6 osób oraz zespoły przygotowywane przez nauczycielki z poszczególnych grup- 7 zespołów. Nad przebiegiem spotkania czuwało jury w składzie: Pani Aleksandra Guni –dyrektor Szkoły Muzycznej w Głownie, Pani Anna Jarmusz- logopeda i Pani Magdalena Szydlik- przedstawiciel Przedszkolnej Rady Rodziców. Oto wyniki: Soliści: 1.Dawid Marczak-grupa indianie- piosenka „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”-I miejsce 2.Natalia Tomczyk- grupa piraci-piosenka „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”-II miejsce 3.Wiktoria Leszczyńska-grupa piraci-piosenka „Rozkwitały pąki białych róż”-III miejsce 4.Igor Sadecki- grupa piraci- „Hymn Polski”-wyróżnienie 5.Adam Szklarek- grupa indianie-piosenka „Wojenko, wojenko”-wyróżnienie 6.Julia Sasin-grupa tropiciele-piosenka „Jestem Polakiem”-wyróżnienie Zespoły: 1.Zespół „SUPER WOJSKO” z grupy Indianie w składzie: Tymon Zuchora, Maciej Kowalski, Miłosz Kowalec, Wojciech Jędrzejczyk, Kacper Kośmider, piosenka „Serce w plecaku”- I miejsce 2.Zespół „KRAKOWIACZKI” z grupy krasnale w składzie: Marysia Dziuda, Tomasz Reks, Alicja Szychowska, Aleksandra Stapkiewicz, Natalia Michalak, piosenka „Krakowiaczek jeden”- II miejsce 3.Zespół ,,KOLOROWE MOTYLE” w składzie: Julia Polit, Zofia Wieczorek, Jasmina Habigier, Weronika Plewka, piosenka ,,Witaj Zosieńko”-III miejsce 4.Zespół „PATRIOTKI” z grupy Indianie w składzie: Aleksandra Machniewicz, Julia Grabowicz, Lena Szabała, Małgorzata Kurpesa, Lena Wawrzkiewicz, piosenka „Raduje się serce, raduje się dusza”-wyróżnienie 5.Zespół „MORSKIE ORŁY” z grupy piraci w składzie: Aleksander Wiśnik, Magdalena Buczyńska, Zofia Zatorska, Natalia Sasin, Szymon Proga, piosenka „Przybyli ułani”-wyróżnienie 6.Zespół „BIAŁO-CZERWONI” z grupy Tropiciele w składzie: Julia Piestrzeniewicz, Lena Miśkiewicz, Adrianna Wasilewska, Hanna Jastrząbek, Marysia Szkopik, piosenka ,,Krakowiaczek jeden”-wyróżnienie 7.Zespół ,,GWIAZDY ROCKA” z grupy Tropiciele w składzie: Adam Stapkiewicz, Szymon Petrusiewicz, Agata Stolarczyk, Zofia Łęcka, piosenka ,,Szumi dokoła las”-wyróżnienie

pokaż więcej »

Indianie poznają zawód kosmetologa.

Ilość zdjęć: 82

Dnia 09.05. Indianie wybrali się do gabinetu kosmetycznego mamy Oli. Wrażeń było wiele. Przedszkolaki poznały sprzęty, którymi panie posługują się w swojej pracy, a także zasady korzystania z nich, jak również etapy powstawania manicure hybrydowego. Dzieci mogły ponadto skorzystać z masażyku dłoni z wykorzystaniem pachnących kremów i oliwek, jak również zostały obdarowane drobnymi upominkami: tatuażami, cukierasami i sztucznymi patyczkami do ćwiczeń w ozdabianiu paznokci. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i cierpliwość :). Indianom udało się również zwiedzić gabinet logopedy i stomatologa i poznać tajniki Ich pracy.

pokaż więcej »

KRASNALE W CENTRUM OGRODNICZYM TRACZ

Ilość zdjęć: 4

Grupa krasnali wybrała się do Centrum Ogrodniczego Tracz. Na początku zwiedzaliśmy piękny ogród roślin,a następnie zostaliśmy zaproszeni na herbatkę owocową. Sadziliśmy również wiosenne kwiatki do doniczek. Dowiedzieliśmy się co trzeba zrobić, aby zawsze pięknie kwitły.

pokaż więcej »

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Ilość zdjęć: 57

26 kwietnia Tropiciele wzięły udział w konkursie ekologicznym organizowany przez MOK w Głownie.Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo, życie bez nałogów oraz zdrowy styl życia. Dzieci wystąpiły w czarnych strojach z rekwizytami przy piosence "Woda jest groźna".

pokaż więcej »

Tropiciele na Olimipadzie w Popowie Głowieńskim

Ilość zdjęć: 76

25 kwietnia przedszkolaki z grupy Tropicieli wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Popowie Głowieńskim. Dzieci zmierzyły się z innymi uczestnikami w dosyć trudnych dyscyplinach sportowych. Aczkolwiek nie sprawiły one im żadnych trudnści. Wszyscy miło i aktywnie spędzili ten dzień.

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w grupie Indian.

Ilość zdjęć: 61

Dnia 27.04. odbyło się spotkanie z rodzicami pod hasłem "z matematyką i ekologią za pan brat". W pierwszej części dzieci wraz z rodzicami mogły sprawdzić swoje umiejętności liczenia, rozpoznawania cyfr, rozwiązywania zagadek i zadań matematycznych. Druga część była bardziej sportowa. Wykorzystane zostały w niej: pojemniki po chipsach i śmietanie, a także butelki po mleku. Drużyny pokonywały slalom między pojemnikami, skakały jak kangury, podawały pojemnik w tunelu, przenosiły butelki w parach, itd. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi cukierasami. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu:).

pokaż więcej »