Galeria

Sportowa olimpiada starszaków

Ilość zdjęć: 32

Dnia 26.06. do rywalizacji sportowej stanęły dwie najstarsze grupy przedszkolne: indianie i piraci. Podczas zaproponowanych przez prowadzącego konkurencjach mogli sprawdzić swoją szybkość i zwinność. Doping ostro zagrzewał do walki, ale najważniejsza była świetna zabawa:).

pokaż więcej »

Pożegnanie w grupie Indian

Ilość zdjęć: 164

Dnia 19.06.starszaki żegnały się z przedszkolem. Nim jednak to nastąpiło miały okazję obejrzeć bajkę o Czerwonym Kapturku w wykonaniu rodziców. Świetnie obsadzone role sprawiły, że na twarzach widowni na zmianę pojawiało się zaskoczenie i uśmiech. Tremy nie było wcale. Wszyscy rodzice grali jak rasowi aktorzy:). Można tylko powiedzieć szkoda że tak późno ujawniły się nam takie talenty. Potem nastąpiła zmiana na scenie. Po raz ostatni w takim składzie zajęły ją dzieci. Po krótkiej akademii, otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawczyń i małe drobiazgi. Nie zabrakło również podziękowania dla rodziców w postaci słodkiego, indiańskiego tortu. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie odbytą podróż po przedszkolnej krainie. Za wszelką okazaną pomoc, miłe słowo i zaangażowanie. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia :).

pokaż więcej »

Piknik Rodzinny w Wiosce Indiańskiej

Ilość zdjęć: 101

Dnia 15.06. Indianie wraz ze swoimi rodzicami świętowali w wiosce indiańskiej w Solcy Małej. Imprezka rozpoczęła się od krótkiej akademii okolicznościowej, podczas której dzieci złożyły rodzicom życzenia i odśpiewały piosenkę. Potem przyszedł czas na wspólne gry i zabawy, troszkę teorii na temat życia Indian, a wreszcie ognisko i słodkie co nie co:).

pokaż więcej »

Krasnale i Piraci w CERAMILANDII

Ilość zdjęć: 50

Dnia 04 czerwca przedszkolaki wybrały się do parku rozrywki Ceramilandia. Tam miały okazję zapoznać się z technologią powstawania wyrobów ceramicznych, wykazać się swoimi talentami plastycznymi w malowaniu ceramicznych figurek, a także szaleć na dwóch wielkich salach zabaw.

pokaż więcej »

Indianie poznają zawód sprzedawcy.

Ilość zdjęć: 18

Dnia 13.06. Indianie wybrali się do sklepu, by poznać zawód, jaki wykonuje babcia Maciusia-sprzedawca. Dzieci poznały asortyment sklepu, sprzęty, których na co dzień używają Panie w swojej pracy (krajalnice, piec do bułek, wagi, itp.), zwiedziły zaplecze, gdzie same mogły się zważyć. Bardzo dziękujemy babci Maciusia za poświęcony czas,serdeczne przyjęcie i otrzymane prezenciki.

pokaż więcej »

Piknik Rodzinny- Tropiciele

Ilość zdjęć: 100

8 czerwca na placu przedszkolnym odbył się piknik rodzinny w grupie tropicieli. Dzieci wystąpiły przed rodzicami składając im piękne życzenia oraz śpiewając piosenki :) Po krótkim występie odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców oraz słodki poczęstunek.

pokaż więcej »

Indianie i tropiciele w Ceramilandii

Ilość zdjęć: 209

Dnia 04 czerwca przedszkolaki wybrały się do parku rozrywki Ceramilandia. Tam miały okazję zapoznać się z technologią powstawania wyrobów ceramicznych, wykazać się swoimi talentami plastycznymi w malowaniu ceramicznych figurek, a także szaleć na dwóch wielkich salach zabaw.

pokaż więcej »

Przedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Ilość zdjęć: 119

Dnia 17.05 odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. To właśnie w takiej formie przedszkolaki chciały włączyć się w obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: soliści (dzieci przygotowywały dowolne utwory pod okiem rodziców)-ta grupa liczyła 6 osób oraz zespoły przygotowywane przez nauczycielki z poszczególnych grup- 7 zespołów. Nad przebiegiem spotkania czuwało jury w składzie: Pani Aleksandra Guni –dyrektor Szkoły Muzycznej w Głownie, Pani Anna Jarmusz- logopeda i Pani Magdalena Szydlik- przedstawiciel Przedszkolnej Rady Rodziców. Oto wyniki: Soliści: 1.Dawid Marczak-grupa indianie- piosenka „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”-I miejsce 2.Natalia Tomczyk- grupa piraci-piosenka „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”-II miejsce 3.Wiktoria Leszczyńska-grupa piraci-piosenka „Rozkwitały pąki białych róż”-III miejsce 4.Igor Sadecki- grupa piraci- „Hymn Polski”-wyróżnienie 5.Adam Szklarek- grupa indianie-piosenka „Wojenko, wojenko”-wyróżnienie 6.Julia Sasin-grupa tropiciele-piosenka „Jestem Polakiem”-wyróżnienie Zespoły: 1.Zespół „SUPER WOJSKO” z grupy Indianie w składzie: Tymon Zuchora, Maciej Kowalski, Miłosz Kowalec, Wojciech Jędrzejczyk, Kacper Kośmider, piosenka „Serce w plecaku”- I miejsce 2.Zespół „KRAKOWIACZKI” z grupy krasnale w składzie: Marysia Dziuda, Tomasz Reks, Alicja Szychowska, Aleksandra Stapkiewicz, Natalia Michalak, piosenka „Krakowiaczek jeden”- II miejsce 3.Zespół ,,KOLOROWE MOTYLE” w składzie: Julia Polit, Zofia Wieczorek, Jasmina Habigier, Weronika Plewka, piosenka ,,Witaj Zosieńko”-III miejsce 4.Zespół „PATRIOTKI” z grupy Indianie w składzie: Aleksandra Machniewicz, Julia Grabowicz, Lena Szabała, Małgorzata Kurpesa, Lena Wawrzkiewicz, piosenka „Raduje się serce, raduje się dusza”-wyróżnienie 5.Zespół „MORSKIE ORŁY” z grupy piraci w składzie: Aleksander Wiśnik, Magdalena Buczyńska, Zofia Zatorska, Natalia Sasin, Szymon Proga, piosenka „Przybyli ułani”-wyróżnienie 6.Zespół „BIAŁO-CZERWONI” z grupy Tropiciele w składzie: Julia Piestrzeniewicz, Lena Miśkiewicz, Adrianna Wasilewska, Hanna Jastrząbek, Marysia Szkopik, piosenka ,,Krakowiaczek jeden”-wyróżnienie 7.Zespół ,,GWIAZDY ROCKA” z grupy Tropiciele w składzie: Adam Stapkiewicz, Szymon Petrusiewicz, Agata Stolarczyk, Zofia Łęcka, piosenka ,,Szumi dokoła las”-wyróżnienie

pokaż więcej »

Indianie poznają zawód kosmetologa.

Ilość zdjęć: 82

Dnia 09.05. Indianie wybrali się do gabinetu kosmetycznego mamy Oli. Wrażeń było wiele. Przedszkolaki poznały sprzęty, którymi panie posługują się w swojej pracy, a także zasady korzystania z nich, jak również etapy powstawania manicure hybrydowego. Dzieci mogły ponadto skorzystać z masażyku dłoni z wykorzystaniem pachnących kremów i oliwek, jak również zostały obdarowane drobnymi upominkami: tatuażami, cukierasami i sztucznymi patyczkami do ćwiczeń w ozdabianiu paznokci. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i cierpliwość :). Indianom udało się również zwiedzić gabinet logopedy i stomatologa i poznać tajniki Ich pracy.

pokaż więcej »