WĘDRÓWKI INDIAN

Indianie - lud dzielny!

Indianie - lud prawy!

Indianie - lud skory do zabawy!


04.09.2017

Początek nowego roku przedszkolnego rozpoczęliśmy imprezowo-urodzinami Hubcia. Nasz jubilat przyniósł nam pyszne cukierasy, a my złożyliśmy Mu życzenia i pobawiliśmy się w Jego ulubione przedszkolne zabawy (w chowanego, w berka czarodzieja, w rolnika). Było superowo :)

Po imprezce ustaliliśmy, omówiliśmy i podpisaliśmy nasz kontrakt grupowy (odcisnęliśmy pod nim swój paluszek). Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że będziemy ich przestrzegać, jak będzie czas pokarze :).


08.09.2017

Dziś przenieśliśmy się do wioski indiańskiej i sami również zamieniliśmy się w indian. A to za sprawą indiańskich opasek, samodzielnie wykonanych indiańskich naszyjników i barw wojennych na twarzy namalowanych przez Panią. Mięliśmy kilka zadań do wykonania za pomocą których nasz wódz ( pani) sprawdzała, czy nadajemy się do przedszkolnego plemienia. I tak: przechodziliśmy po śliskich kamieniach w strumyku i wąskim moście nad przepaścią, rzucaliśmy workami do celu, a nawet skakaliśmy nad ogniskiem. Odtańczyliśmy również indiański taniec, a także skonstruowaliśmy wigwam z wieszaka na płaszcze i chusty. Wszystkie próby oczywiście zaliczyliśmy bezbłędnie. Możemy zatem powiedzieć, że jesteśmy indianami pełną piersią :).


14.09.2017

Dziś poznaliśmy pierwszą literkę-"A" i "a". Wyszukiwaliśmy ją pośród innych literek znajdujących się na tablicy, układaliśmy jej kształt z małych i dużych patyczków, chodziliśmy po niej po dywanie, a nawet wysłuchiwaliśmy, w których wyrazach znajduje się ona na początku. Ze wszystkimi zadaniami poszło nam całkiem dobrze.


21.09.2017

Kolejna imprezka za nami. Tym razem świętowaliśmy z Miłoszkiem. Były cukierasy, życzenia i wspólna zabawa (w berka czarodzieja, w chowanego, w jawora).


28.09.17

Dzisiejszą bohaterką dnia była jesień i jej skarby. Poznawaliśmy zatem kształty liści z drzew: klonu, kasztanowca, jarzębiny i dębu i ich owoce. Segregowaliśmy je w grupy, przeliczaliśmy. Mięliśmy nawet bitwę na liście (oczywiście najchętniej rzucaliśmy a Panią), a także zamienialiśmy liście w różne przedmioty i obiekty, np. w parasol, miotłę, motor, itd.

 


02.10.17

Dziś swoje święto miał Mikołaj. Wspólnie się zatem bawiliśmy i życzenia składaliśmy:).


04.10.2017

Dziś poznaliśmy kolejną literkę "E" i"e", a także utrwaliliśmy te, z którymi zaprzyjaźniliśmy się wcześniej. Jak zwykle mieliśmy wiele zadań do wykonania, a jednym z nich było ułożenie z naszych ciał nowo poznanych literek :).

 


18.10.2017

Dzisiejszy dzień minął nam w towarzystwie warzyw i owoców. Segregowaliśmy je do dwóch koszyków, przeliczaliśmy, porównywaliśmy zbiory. Utrwalaliśmy ich nazwy i zastosowanie w codziennym życiu.


20.10.2017

Jesień ma swe uroki:). Dla nas największą frajdą jest bitwa na liście, a szczególnie wtedy, gdy możemy zasypywać nimi naszą Panią :)


25.10.2017

Dziś pogawędziliśmy sobie troszeczkę o robotach. Zwieńczeniem naszych wysiłków były prace plastyczne. 4-latki układały "Małe robociki" z figur geometrycznych, 5-latki wspólnymi siłami skonstruowały "Dużego robota".


26.10.2017

Dziś wybraliśmy się na spacerek, a po drodze wstąpiliśmy do biblioteki. Oddaliśmy wcześniej wypożyczoną książeczkę, a w jej miejsce wypożyczyliśmy kolejne. Tym razem Kacperek i Tymon podejmowali decyzje dotyczące książeczek. Kolejnym razem będzie wybierał ktoś inny.


31.10.2017

Jutro Dzień Wszystkich Świętych. Będziemy nawiedzać cmentarze. My zrobiliśmy to już dziś i zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy i strażaków.


10.11.2017

Jak co roku Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował konkurs plastyczny pt. "Jesień w liściach zamknięta". Naszą grupę reprezentowało pięć prac przygotowanych przez: Julcię, Kacperka, Maciusia, Maję i Małgosię. Nagrodzona została praca Kacperka-zajął I miejsce, Małgosia otrzymała wyróżnienie :).


16.11.2017

Dziś bohaterem dnia był wiatr. Omówiliśmy sobie jego rodzaje (zefirek, wichura, huragan, tornado), wymieniliśmy do czego wykorzystujemy jego siłę, a także ustaliliśmy, w jaki sposób powstaje wiatr. Zagraliśmy wiatr przy użyciu  gazet, odtańczyliśmy taniec wiatru z wykorzystaniem chust, a także zrobiliśmy zawody na najlepszego "dmuchacza" :).


21.11.2017

Dziś mięliśmy niezwykłego gościa. Przyszła mama Neli wraz z Kubusiem Puchatkiem i słodkimi cukierasami. Przeczytała nam bajeczki pt. "Ponury dzień Kłapouchego" oraz "Niespodzianka dla Sowy" z serii "Kubusiowe opowieści", a także obdarowała nas słodkościami:). Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie :). Zapraszamy do nas kolejnych Rodziców:).


22.11.2017

Dziś wybraliśmy w podróż statkiem na wyspę misiów. Morze było wzburzone, dlatego musieliśmy się pilnować, by nie wypaść za burtę. Gdy pogoda się poprawiła pobawiliśmy się w ganianego wśród morskich fal, a także popływaliśmy. Niestety na nieznanej wyspie którą zobaczyliśmy podczas podróży i postanowiliśmy ja zwiedzić, złapali nas w pułapkę tubylcy. Udało nam się się na szczęście zwiać, a po pokonaniu przepaści za sprawą leżącego konara i przetrwaniu kolejnej burzy w samodzielnie zbudowanym szałasie, wrócić na statek, a nim do przedszkola.


23.11.2017

Dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Gminną Biblioteką Publiczną w Strykowie. Naszą grupę reprezentowały cztery prace wykonane przez: Natalkę (zakładka kasztanow-żołędziowy ludek), Olę ( zakładka lisek), Wojtusia i Alę. Trzy z nich zostały nagrodzone. Natalka zdobyła I miejsce, Ola II miejsce, a Wojtuś WYRÓŻNIENIE. Nagrodzonym gratulujemy :).


28.11.2017

Dziś swoje święto miała Lenka. Oczywiście złożyliśmy Jej serdeczne życzenia, zjedliśmy pyszne cukierasy, a potem pobawiliśmy się w: węża, kto się nie ruszy i kółko graniaste:).


29.11.2017

Dziś mieliśmy kolejnego, miłego gościa. Odwiedziła nas siostra Kacperka-Karolinka i przeczytała nam bajke pt. "Pinokio".


30.11.2017

Dziś odwiedził nas tata Mikołaja. Przeczytał nam książeczkę i przyniósł słodkie pyszności. Bardzo dziękujemy za coś dla ciała i dla ducha :).


05.12.2017

Zbliżają się święta. Zaczynamy zatem dekorować naszą salę świątecznymi akcentami. Dziś np. ubraliśmy choinkę. Pomalowaliśmy farbami mikołajowe skarpetki, a także wykonaliśmy ozdoby z dostępnych w sali klocków.


06.12.2017

Dziś mikołajki- dzień czerwony w naszym przedszkolu.

Ten dzień obfitował w wiele wrażeń. Swoje imieniny miał nasz kolega Mikołaj, mięliśmy zatem okazję zjeść coś słodkiego.

Przed obiadkiem odwiedził przedszkole prawdziwy Mikołaj i wręczył nam prezenty, a po obiedzie przyszła do nas mama Kazika. Przeczytała nam książeczkę pt. "Pracowity dzień Świętego Mikołaja", a potem pomogła nam wykonać Mikołaja z papieru. Troszkę przy tym usprawniliśmy  nasze dłonie podczas zgniatania, rozkładania i darcia kartek papieru, troszeczkę nabałaganiliśmy, ale efekt końcowy bardzo nam się podobał. Przy okazji mama Kazika przybliżyła nam zatem swój zawód, jest bowiem nauczycielką. Bardzo dziekujemy za mile spędzony czas.


08.12.2017

Rodzina królewska :).


13.12.2017

Dziś przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych rodziców. Polewaliśmy pierniczki czekoladą, a następnie przyklejaliśmy im uszka  z precelków, a oczy i nosek z cukiereczków.


18.12.2017

Dziś odwiedziła nas mama Radzia. Przeczytała nam bajkę o "Calineczce". Bardzo dziękujemy za wizytę:).

Dziś również mięliśmy imprezkę. Swoje urodziny świętował  Sebuś. Złożyliśmy Mu oczywiście życzenia, zjedliśmy cukierasy i pobawiliśmy się w Jego ulubione przedszkolne zabawy ( w berka czarodzieja, w chowanego i w indora).


22.12.2017

Praca plastyczna wykonana przez Dawidka reprezentowała naszą grupę w świątecznym konkursie pt. "Bożonarodzeniowa ozdoba" zorganizowanym przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Skoszewach i została nagrodzona III miejscem :).


09.01.2018

W tym roku również wzięliśmy udział w akcji "Marzycielska poczta". Tym razem przygotowaliśmy prezenty dla Pawełka.


10.01.2018

Była już rodzina królewska, a teraz mamy królewski zamek :).


16.01.2018

Dziś swoje święto miał Kacperek. Obdarował nas z tej okazji słodkimi gumami, a my Jego pięknymi życzeniami. Nie zabrakło również Jego ulubionych, przedszkolnych  zabaw.

A tak dzisiaj szaleliśmy na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.


24.01.2018

Dziś odwiedziła nas mama Maciusia. Przeczytała nam książeczkę, którą napisały dzieci z różnych przedszkoli w Polsce (w tym dzieci z naszego przedszkola). Książka ma tytuł "Była sobie baśń co powędrowała w świat..." i w 100% jest stworzona przez dzieci. Nawet ilustracje zostały zaprojektowane przez dzieci :)...


12.02.2018

Pierwszy dzień po feriach i już imprezka:). Tym razem świętowaliśmy urodziny Julki. Zjedliśmy pyszne czekoladki, złożylismy życzenia i pobawiliśmy się w Jej ulubione zabawy (w chowanego, w berka i koniki).


16.02.2018

Tydzień rozpoczęliśmy imprezkowo i tak samo kończymy. Tym razem świętowaliśmy urodziny Maciusia. Szaleliśmy przy Jego ulubionych zabawach ( w chowanego, w berka czarodzieja i w kolory) i zjedliśmy pyszne cukierasy po wcześniejszym złożeniu życzeń.


20.02.2018

Dziś troszeczkę poeksperymentowaliśmy. Mieszaliśmy kolory, z których powstawała nam nowa barwa, sprawdzaliśmy, czy woda rozpłynie się w oleju (w ten sposób powstała nam lampa-lawa), a także czy "przejdzie" za sprawą skonsrtuowanych przez nas papierowych mostów z pojemnika pełnego do pustego. Nasze domysły i wnioski nie zawsze były słuszne, ale zabawa była przednia:)


21.02.2018

Dziś w centrum naszego zainteresowania był magnes. Poznaliśmy jego rodzaje, właściwości i sprawdziliśmy jego działanie w praktyce, min. badaliśmy, które jego bieguny się odpychają, a które przyciągają, czy metalowe przedmioty lężące na tacy i w talerzu z wodą zareagują na pole magnetyczne i zmienią swoje położenie. Próbowaliśmy także naelektryzować balon poprzez pocieranie go o dywan. Udało nam sie to, ponieważ balon zaczął przyciągać kawałki papieru.


26.02.2018

Dziś poznaliśmy zasady funkcjonowania i budowę wulkanów. Spróbowaliśmy również doprowadzić doświadczalnie do wybuchu wulkanu w naszej sali. Do naszej literkowej kolekcji dołączyła kolejna bohaterka. Tym razem to literka "W". Z dostępnych w sali klocków zbudowaliśmy jej kształt.

 

Po południu mogliśmy wkazać się swoimi umiejętnościami mmatematycznymi podczas rozłożonej na dywanie gry planszowej.


 

A to nasi konstruktorzy:).


20.03.2018

Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Z tej to okazji ubraliśmy się na zielono i bawiliśmy się w zielone zabawy. Odgadywaliśmy nazwy zielonych warzyw, owoców, zwierząt, pokonywaliśmy zielony tor przeszkód, bawiliśmy się w chowanego -zielonego, wyszukiwaliśmy zielone przedmioty w sali i konstruowaliśmy z nich zielone budowle. A na finał wypiliśmy pyszny, zielony soczek :).

Dziś także założyliśmy swój "zielony ogródek". Każdy sam w swojej doniczce zasadził  dynię, a potem wsadziliśmy nasiona do naszej grupowej doniczki. Z niecierpliwością czekamy na zielone efekty :).22.03.2018

Jak co roku Dom Kultury w Strykowie ogłosił konkurs wielkanocny. Tym razem trzeba było przygotować kartkę świąteczną. Naszą grupę reprezentowały dwie prace i obydwie zostały nagrodzone. Lenka zdobyła II miejsce, a Ala wyróżnienie :).


25.03.2018

Dziś świętowaliśmy z Lenką urodzinki. Szaleliśmy przy Jej ulubionych zabawach (w chowanego, ziemia-woda oraz kolory), zjedliśmy pyszne cukierasy, ale przede wszystkim złożyliśmy Jej piękne życzenia.

Codziennie doglądamy nasze nasadzenia w ziemi, na wacie i w "szklarence" i sprawdzamy co się zmieniło. Kiedy nam się przypomni podlewamy nawet nasz ogródek:).


26.03.2018

Zbliżają się święta wielkanocne. Z tej to okazji Pani przygotowała nam zadania nawiązujące do tych dni. Min. układaliśmy kolorowe pisanki wg. właściwej kolejności, by następnie wspólnymi siłami odczytać napis "wielkanoc", w zespołach układaliśmy pisanki różnej wielkości od najmniejszej do największej i określaliśmy ich miejsce w szeregu za pomocą liczebników porządkowych, segregowaliśmy artybuty na wielkanocne i bożonarodzeniowe, a także układaliśmy świąteczne puzzle. Zwieńczeniem naszych starań było skonstruowanie kurczaka z samodzielnie wyciętych części.


10.04.2018

Dziś swoje święto miała Maja. Były życzenia, słodkości i ulubione zabawy ( w chowanego i w berka czarodzieja). Tylko dwie zabawy ze wzgledu na wycieczkę.


18.04.2018

Dziś w centrum naszego zainteresowania był kosmos. Poznaliśmy ilość i nazwy planet układu słonecznego, dowiedzieliśmy się, jak nazywają się drogi po których poruszają się planety, co jest satelitą Ziemi i największą gwiazdą. Sami również próbowaliśmy odtworzyć budowę układu słonecznego za pomocą lin (były orbitami) i nas samych (byliśmy planetami, słońcem i księżycem). Po zajęciach Kacper sam odtworzył z pamięci układ planetarny na tablicy interaktywnej.

Zwieńczeniem dzisiejszych działań była wspólna kosmiczna praca. Konstruowaliśmy pojazdy kosmiczne, którymi chcielibyśmy się dostać na Księżyc.


25.04.2018

Dziś swoje święto miała Ola. Tradycyjnie już spełniliśmy wszystkie imprezowe punkty: życzenia, słodkości i wspólna zabawa:).


Eleganciki :)


07.05.2018

Tydzień rozpoczął się imprezowo:). Szaleliśmy na urodzinach Tymka.


08.05.2018

Kolejny imprezowy dzień. Tym razem świętowaliśmy urodziny Małgosi. 

11.05.2018

Tydzień również kończymy z przytupem:) A to za sprawą jubilata Kazimierza.

 

 

21.05.2018

To prace, które reprezentowały nasze przedszkole w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Plastuś". Wykonali je: Ola, Julcia, Małgosia, Natalka, Dawid, Hubert, Sebastian, Maciek i Kacper.

24.05.2018

 

Dziś świętowaliśmy z Dawidkiem. Była wspólna zabawa 9 w chowanego, w berka czarodzieja i ktosię nie ruszy), słodki poczęstrunek i życzenia.

 

A to nasz solenizant w stroju wg. własnego projektu:)


30.05.2018

Dziś imprezowaliśmy na urodzinach Nikoli. Były wspólne zabawy, słodkości i życzenia.


05.06.2018

Kolejna impreza za nami. Tym razem bohaterem dnia był Wojtek. Bawiliśmy się z jubilatem w chowanego, w kolory i berka czarodzieja.


To był mecz:)


20.06.2018

Wakacje tuż tuż. A my już drugi dzień świętujemy zakończenie przedszkola. Tym razem Pani zabrała nas na lody:).


21.06.2018

Nasi perkusiści i nie tylko :).


22.06.2018

Dziś odwiedziła nas Karolina-absolwentka naszego przedszkola. Przeczytała nam bajkę podczas poobiedniego odpoczynku, pobawiła się z nami w zabawy w kole i przy użyciu tablicy interaktywnej :).


To już koniec naszej przedszkolnej przygody w takim składzie. Niektórych z nas zobaczycie jeszcze w innej zakładce. Inni będą zdobywać kolejne umiejętności w szkole. Dziękujemy za śledzenie naszych losów przez trzy lata ki życzymy wszystkim naszym odbiorcom udanych wakacji :).