PRZYGODY TROPICIELI 2017/2018

Urodziny Hubcia :)

Tak nam miło mija czas w przedszkolu. W wolnej chwili grzecznie się bawimy.

08.10.2017

Już zaznajomiliśmy się z naszą piękną, nową salą. Poznaliśmy się nawzajem z kolegami, koleżankami i wspólnie potrafimy fajnie zorganizować sobie zabawę:)

Przypomnielismy sobie smaki pysznych obiadów gotowanych przez nasze panie kucharki ;)

31.10.2017

Dziś nawiedziliśmy pobliski cmentarz i zapaliliśmy znicze na grobie zmarłych strażaków i żołnierzy.

24.11.2017

25 listopada (który wypada jutro w sobotę) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dziś mogliśmy przynieść do przedszkola nasze ulubione maskotki :)))

06.12.2017

Każdy z nas dobrze wie, że 6 grudnia obchodzimy Mikołajki! :)  Tego dnia tradycyjnie ubieramy się 'na czerwono', zakładamy czapki mikołaja, różki renifera oraz bawimy się w nasze ulubione zabawy. Niespodzianką były odwiedziny Mikołaja, który zbierał listy, które dla niego przygotowaliśmy.

21.12.2017

Dziś do nas zawitali goście z łodzkiej filharminii z programem pt."Świąteczne życzenia"

22.12.2017

Nasza tropicielka Weronika dziś częstowała nas pysznymi cukierkami z okazji urodzin. Złożyiliśmy jej życzenia po czym bawiliśmy się w ulubione zabawy Werci.

24.01.2018

Dziś nadszedł moment kiedy wystąpiliśmy przed naszymi babciami i dziadziusiami na scenie z okazji ich święta:) Odstawiliśmy dwie bajeczki, wręczyliśmy upominki i mogliśmy miło spędzić z nimi czas. Przy zabawie towarzyszył nam słodki poczestunek zorganizowany przez rodziców oraz wesołe konkursy. Zapraszamy na fotorelcję z tego dnia do zakładki 'Galeria'.

29.01.2018

Właśnie zaczęły się FERIE ZIMOWE!! Śmiech Choć jest nas troszkę mniej w przedszkolu to równie miło nam leci czasŚmiech

09.02.2018

Ferie,ferie i po feriach!! Śmiech dziś ostatni dzień ferii zimowych w naszym województwie,i z tej okazji wybraliśmy się do Domu Kultury na bajkę, w wykonaniu naszych starszych koleżanek ze szkoły pt. "Masza i przyjaciele". Organizatorem bajki była Gminna Biblioteka Strykowska Śmiech

12.02.2018

Jesteśmy pierwszy dzień po przerwie feryjnej!Śmiech I już na sam początek świętowaliśmy urodziny Jasminki i Oli. Z tej okazji oczywiście nie obeszło się od masy życzeń dla dziewczynek i cukierków w zamianPocałunek Było pysznie i słodko...

A po świętowaniu rozmawialiśmy o zegarach. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś dowiadywano się jaka jest por dnia, poznaliśmy zegary które powstawały jako pierwsze. Potem obejrzeliśmy krótką bajkę "Czas, zegar i zegarmistrz" i wykonaliśmy pracę plastyczną pt.: "W krainie zegarów"

13.02.2018

Już od samego rana w naszej sali pojawiły się słynne Elzy z 'Krainy Lodu', motylki, piraci, czarownice, a to wszystko z odbywającego się balu karnawałowego w naszym przedszkoluŚmiech Nie zabrakło zatem dziś tańców, śpiewów  i wesołej zabawy z kolegami i koleżankami z innych grup.

15.02.2018

Nawiązując do naszej dzisiejszej tematyki o zegarach, zagermistrzu oraz czasie, przedstawiamy naszą pracę grupową- Wehikuł czasu

20.02.2018

W tym tygodniu rozmawiamy o kosmosieŚmiech Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, wykonaliśmy karty pracy oraz swobodne rysunki dotyczące tematyki kosmicznej. A jedną z nich był indywidualny rysunek pt. "Wyprawa na tajemniczą planetę" Bardzo lubimy rysować wykorzystując naszą wyobraźnię. Oto efekty:

Nauczyliśmy się składać kartkę papieru w samolot- a dziś  potraktowaliśmy go jako naszą rakietę kosmiczną Śmiech zrobiliśmy sobie konkurs, która rakieta najdalej poleci.

Ponadto wykonaliśmy pracę do której potrzebna nam była słomka oraz kleks farby na kartce. Naszym zadaniem było rozdmuchać farbę aby powstało drzewo Uśmiech Oddychanie przez słomkę jest jednym z podstawowych ćwiczeń oddechowych w emisji głosu.

26.02.2018

Rozpoczęliśmy kolejny tydzień Zmieszany A w nim czeka nas tematyka zwierząt występujących na sawannie. Bawiliśmy się przy piosenkach "Dżungla, dżungla" oraz "Cztery zielone słonie" i zabawach ruchowych naśladując zwierzęta. Sprawnie odgadywaliśmy zagadki zadane przez panią i bawiliśmy się w zabawę "Ambo Hato"- tzn. my przechrzciliśmy tą nazwę na "Ambo Sambo" Śmiech Poznaliśmy także literkę z,Z jak zebra.

A tak odpoczywamy po obiadku Zaskoczony  Hania

05.03.2018

Dziś obchodziliśmy urodzinki Szymka Śmiech

15.03.2018

Troje dzieci z naszej grupy wzięło udział w świątecznym konkursie wielkanocnym. Oto nasze kartki świąteczne:

i z radością oznajmiamy, że Marysi udało się zająć I miejsce za kartę z barankiem:)

Panie kucharki zaskakują nas z dnia na dzień Śmiech Dziś na obiadek przygotowały różowe ziemniaki Uśmiech

29.03.2018

Odbiegając od tematyki świątecznej dziś rozmawialiśmy o hodowli kur domowych, rodzajach kur ozdobnych oraz o jajku. Poznaliśmy budowę jajka i obejrzeliśmy filmik przedstawiający etapy wykluwania się pisklęta :) Porównaliśmy także jajo kurze od przepiórczego i strusiego.

a tak z innej beczki przedstawiamy nasz malutki kącik przyrodniczy:)

10.04.2018

Na dziś mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze, zapraszamy do galerii na krótką fotorelację z wyjazdu.

13.04.2018

Dziś poznaliśmy literę ż,Ż i podaliśmy kilka wyrazów rozpoczynających się na tą literkę. Jednym z nich jest Żaba:) poznaliśmy etapy rozwoju żaby a na zakończenie wykonaliśmy plakat.

19.04.2018

Iluzjonista w naszym przedszkoluŚmiech

25.04.2018

Nadszedł dzień wyjazdu na zawody!! Dziś wzieliśmy udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Popowie Głowieńskim. Zmierzyliśmy się z uczestnikami z innych placówek w dosyć trudnych dyscyplinach sportowych, aczkolwiek nie sprawiły one nam żadnych trudnści. Wszyscy miło i aktywnie spędzili ten dzieńŚmiech