Krasnalowe opowieści 2016/2017

"Jest na świecie kraj malutki,
Gdzie mieszkają krasnoludki..."

05.09.2016

Kolejny, trzeci dzień w naszym nowym przedszkolu był dla nas pełen emocji i niespodzianek. Na naszych buziach widnieją coraz częściej uśmiechy, a to dlatego, że nasze ciocie świetnie umilają nam czas. Dzisiaj oprócz tego, że poznawaliśmy swoje kąciki w sali to również był czas na zabawy, tańce i łapanie baniek :) Radości nie było końca...

15.09.2016

Do końca korzystamy z pięknej pogody ostatnich dni lata i wygrzewamy swoje buzie na słoneczku, podczas zabaw na naszym placu :)

20.09.2016

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zostaliśmy dziś obdarowani przez nasze Panie medalami - różowymi dla dziewczynek, a niebieskimi dla chłopców. Oczywiście była to również dla nas super okazja do wspólnych zabaw i szaleństw - z okazji naszego święta.

23.09.2016

Na nasze dzisiejsze zajęcia Ciocia przygotowała dla nas niespodzianke, cały czas zastanawialiśmy się co to jest... Dopiero gdy przeczytała nam opowiadanie o "bohaterze" naszych zajęć zrozumieliśmy, że jest to... rower! Na własne oczy mogliśmy obejrzeć mały biegowy rowerek dla dzieci i taki duży, dla dorosłych. Poznaliśmy budowę roweru i dowiedzieliśmy się, że kask jest bardzo ważny dla naszego bezpieczeństwa podczas wycieczek rowerowych.

30.09.2016

Dzisiaj wszyscy chłopcy mieli swoje święto, gdyż właśnie 30 września obchodzony jest "Dzień Chłopaka", z tej okazji przygotowaliśmy dla nich małe upominki oraz wspólnie pobawiliśmy się w ich ulubione zabawy.

04.11.2016

Piękna jesienna pogoda dopisuje... Dlatego korzystamy i bukiety z liści układamy :)

25.11.2016

Światowy Dzień Pluszowego Misia - takie święto dzisiaj obchodziliśmy (a raczej nasze misie) w przedszkolu. Z tej właśnie okazji mogliśmy przedstawić nasze misie innym przedszkolakom, jak i również potańczyć z nimi przy misiowych piosenkach. Ponadto nasza ciocia przygotowała dla nas mnóstwo zagadek i łamigłówki związanych z tych świętem. Musieliśmy się wykazać wiedzą o bajkowych misiach, ale również znajomością kolorów i umiejętnością układania puzzli. Za te wszystkie zadania można było zdobyć czerwone czapeczki... Chyba poszło nam całkiem nieźle, bo na tablicy zrobiło się naprawdę czerwono :) Na koniec dnia nasze misie dostały medale, a my zamieniliśmy się w niedźwiadki.

30.11.2016

Zaraz po śniadanku przyleciała do nas na miotle czarownica Urszula, która przybyła do nas z zamiarem przepowiedzenia naszej przyszłości. Jednak na początek nauczyliśmy się czarodziejskiego zaklęcia, które będzie nam potrzebne do wspólnego wróżenia:

Hokus pokus czarowanie,

co ma stać się niech się stanie.

Następnie zabraliśmy się do wróżenia... Z karteczek w naszych ulubionych kolarach Urszula "wyczytała" na co mamy uważać w najbliższej przyszłości. Ponadto nasze marzenia mogły się spełnić dzięki wodzie z czrodziejskiej studni, do której wrzucaliśmy monety. Poznaliśmy również nasze przyszłe zawody, dowiedzieliśmy się co dobrego nas niedługo spotka, a także zatańczyliśmy taniec z balonami. Na koniec wypiliśmy sok z czarodziejskich jabłek oraz wyruszyliśmy w daleką podróż na miotłach.

02.12.2016

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji zdjęciowej z naszej wycieczki do Centrum Ogrodniczego TRACZ, którą można obejrzeć w galerii ogólnej przedszkola.

06.12.2016

Dzisiaj rano w przedszkolu przywitał nas w szatni Święty Mikołaj, który obdarowywał każde grzeczne dziecko cukierkiem. Z okazji jego imienin bawiliśmy się dzisiaj z naszą ciocią w mikołajkowe zabawy: saneczki, węża, lepiliśmy śnieżki z gazet, z których urządziliśmy sobie bitwę na śnieżki. Wykonywaliśmy również zadania losowane z mikołajowe czapeczki, a także wskakiwaliśmy w kominy (obręcze) jak Św. Mikołaj.

07.12.2016

Odczuwając już klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spędziliśmy dzisiaj fantastyczny czas z naszymi rodzicami dekorując, ozdabiając i tworząc bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne.

03.01.2017

W tym tygodniu przenieśliśmy się do krainy bajek i baśni. Poznawaliśmy nowe bajki, ale słuchaliśmy również tych przez nas już znanych. Mieliśmy również okazję stworzyć własną bajkę, w której to my, za pomocą kukiełek odgrywaliśmy główne role. Publiczność była zachwycona...

10.01.2017

Jak wiadomo najpiękniejsze prezenty to te, które są wykonane własnoręcznie, dlatego dzisiaj samodzielnie wykonywaliśmy prezenty dla naszych babć i dziadków. Pracy było dużo (i zabawy również), ale było warto - świece wyszły piękne!

31.01.2017

My również zimą pamiętamy o głodnych ptaszkach, dlatego po spacerku zostawiliśmy w naszych przedszkolnych karmnikach troszkę otrębów.

09.02.2017

Tematyką naszego tygodnia są różnego rodzaju domy i ich mieszkańcy. Wiemy już, że ludzie mogą mieszkać np. w bloku, wieżowcu, kamienicy, czy też domku jednorodzinnym. Wykorzystując zdobytą wiedzę zamieniliśmy się w murarzy i architektów, aby zbudować swoje miasto, w którym były nie tylko budynki ale również plaża, łąka oraz rzeka z mostem.

03.03.2017

Dziś mięliśmy gości-przyszły do nas Panie z biblioteki. Przeczytały nam książeczkę na temat wiosennych zwyczajów ptaków.

14.03.2017

Piękna marcowa pogoda dopisuje. Dlatego słoneczko dzisiaj nie tylko gościło na niebie ale również u nas w sali :)

06.04.2017

Dzisiaj wraz z naszymi rodzicami wcieliliśmy się w rolę ogrodników na wspólnych warsztatach. Każdy z nas mógł zasiać rzeżuchę w skorupce po jajku, a także owies w własnoręcznie udekorowanej doniczce. Na koniec stworzyliśmy swój mały przedszkolny warzywniak, czekamy na pierwsze zbiory ;)

07.04.2017

Doczekaliśmy się kolejnego czytelniczego spotkania z Paniami z biblioteki. Tym razem zaprezentowały nam książeczkę o tematyce wiosenno-wielkanocnej.

13.04.2017

19.04.2017

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas tym razem Babcia Natalki, która przeczytała nam kilka ciekawych bajek oraz poczęstowała nas słodką niespodzianką. Dziękujemy za poświęcony czas :)

28.04.2017