MORSKIE PODRÓŻE PIRATÓW 2016/2017 :)

 

"Piratem być to fajna sprawa

 Pirat - to najlepsza zabawa".


01.09.2016

Dziś po raz pierwszy po wakacyjnym odpoczynku wróciliśmy do przedszkola i do naszych Pań.Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Mamy troje nowych kolegów,a także nową salę, w której powitała nas Pani kapitan w stroju pirackim. To Ona testowała nasze umiejętności, chcąc sprawdzić, czy nadajemy się na "wilki morskie", króre będą służyć na Jej okręcie przez najbliższy rok. Nie musimy oczywiście mówić, że podołaliśmy wszystkim wyzwaniom :). Min. sprawdzana była nasza celność w rzutach (rzucaliśmy kokosami),umiejętność słuchania komend i porządkowania statku, siła podczas przeciągania liny, a także umiejętność rozwiązywania węzłów. Poznaliśmy także budowę statku. Wiemy, gdzie jest: dziób, rufa, prawa i lewa burta.

Wspólnymi siłami zbudowaliśmy nawet statek, którym popłynęliśmy na wyspę skarbów, gdzie znaleźliśmy skrzynię z cukierasami. Każdy z nas mógł także sprawdzić się w funkcji sternika, a także otrzymał w nagrodę piracką czapkę. To było emocjonujące przedpołudnieMrugnięcie


05.09.2016

Dziś mięliśmy pierwszą piracką imprezkę-urodziny Hubcia. Zgodnie z tradycją z poprzedniego roku złożyliśmy jubilatowi serdeczne życzenia, poszaleliśmy w takt Jego ulubionych przedszkolnych zabaw (koniki, rolnik sam w dolinie, balonik), a następnie zjedliśmy słodkie cukierasy. Było superowoUśmiech

10.09.2016

Dziś po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wspólnymi siłami wykonaliśmy jedną pracę.Pomalowaliśmy farbami przygotowany z pudełka przez Panią budek przedszkola, a następnie zaprojektowaliśmy na dużym arkuszu papieru znajdujący się przy nim plac zabaw i ogrodzenie. Wcześniej jednak udaliśmy się na wycieczkę po przedszkoklu, by dobrze sobie przypomnieć i utrwalić jakie pomieszczenia i w którym miejscu znajdują się w naszym przedszkolu.

 

 

A to nasi piraci- strój inwencja własna :).

Życie pirata jest pełne przygód, które męczą. Wtedy można sobie uciąć drzemkę, nawet w tak oryginalnej pozie :).

 

12.09.2016

Od dziś w nasze grupie, w każdy poniedziałek na cały tydzień będą wybierani dyżurni. Ich zadaniem będzie dbanie o porządek w poszczególnych kącikach oraz dopilnowanie, aby wszyscy piraci dbali o czystość w naszej sali. I tak, mamy dyżurnych: kącika plastycznego, samochodów, klocków, książek, lalek,łazienki i jadalni.Dyżurny łazienki podaje nam ręczniki po tym, jak umyjemy ręce i pilnuje, aby w łazience nie znalazło się za dużo osób w jednej chwili, a dyżurni jadalni pomagają cioci Ani w przygotowaniu stolików do posiłków.


13.09.2016

Dziś był bardzo ważny dzień- podpisywaliśmy nasz grupowy kontrakt. Pod zasadami, które wspólnie omówiliśmy zostały przyklejone nasze imiona, a przy nich odciskaliśmy swoje paluszki na znak, że jesteśmy gotowi tych zasad przestrzegać dla naszego wspólnego dobra. 

 

 20.09.2016

Dziś Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka-czyli nasze święto.Z tej to okazji wykonaliśmy wspólnie plakat pt. "Wesołe przedszkolaki".Najpierw Pani odrysowała na arkuszu papieru Hanię i Kacperka, a potem my wypełnialiśmy Ich kontury z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

 

Szukaliśmy także odpowiedzi na pytania:

Kto to jest przedszkolak? 

 • Ludź malutki (Antoś)

 • Chodzi do przedszkola i słucha cioci (Hania)

 • Może się grzecznie bawić książeczkami (Kacper)

 • Ktoś kto ma ręce (Adaś Sz.)

 • Ktoś mały (Dawid)

 • To ktoś kto się grzecznie zachowuje w przedszkolu(Zosia)

 • Ktoś kto może udawać zwierzątka (Julka)

 • Przedszkolak może być duży albo mały (Lenka)

  Co potrafi robić przedszkolak? 

 • bawić się

 • gadać

 • oglądać bajki

 • płakać

 • sprzątać

 • sam wchodzić na salę

 • wychodzić na plac zabaw

 • ładnie słuchać cioci

 • grzecznie czytać książeczki

22.09.2016

A to nasze byczki :).

 


26.09.2016

Od dziś, przez najbliższy tydzień w centrum uwagi bedą nasze rodziny. Ten okres rozpoczęliśmy od opowiedzenia naszym kolegom i Pani o naszych najbliższych na podstawie przyniesionych zdjęć.Opisywaliśmy, jak lubimy spędzać wspólnie czas i za co kochamy naszych bliskich.

W mojej rodzinie najbardziej lubię: 

 • Mamę (Ola Sz)

 • Mamę (Ada)

 • Tatę i mamę (Alan)

 • Babcię i mamusię (Szymek)

 • Całą rodzinę (Lenka W)

 • Mamę i tatę (Miłosz)

 • Wszystkich (Ola M)

 • Mamę (Małgosia)

 • Mamę (Julka G)

 • Całą rodzinę (Antek)

 • To że całą rodziną wychodzimy razem na spacery (Zosia)

 • To że mnie zawsze przytulają (Hania)

 • To że mnie zawsze przytulają (Krzyś)

 • Tatę dlatego że pozwala mi chodzić na spacery (Maciek)

 • Wszystkich (Hubert)

 • Mamę, tatę i Tomka (Wojtuś)

 • Mamę i tatę (Dawid)

 • Olę (Adaś S)

 • Babcie dziadka, mamę, tatę i pieski bo są dla mnie dobrzy (Julka P)

 • Całą rodzinę bo są fajni (Adaś Sz)

Zwieńczeniem dnia było wykonanie wspólnego plakatu, na którym znalazły się wartości, które gwarantują szczęście rodzinne.

03.10.2016

Dziś swoje święto miał Mikołaj. A choć byliśmy chwilowo na wyjeździe :) (w sali indian) to świętowaliśmy tak jak zawsze. Były życzenia, cukieraski i wspólna zabawa:)

04.10.2016

Dzisieszym bohaterem dnia, w ramach tygodnia o zdrowiu był ogórek. Z niego to min. stworzyliśmy pirackie statki.


18.10.2016

Dziś naszą salę opanowały krówki.Muczenie roznosiło się dźwięcznie po całym przedszkolu :).

Powodem tego niezwykłego wydarzenia był konkurs zorganizowany w ramach programu "Dzieciaki mleczaki", do którego przystąpiło nasze przedszkole. Nasza grupa chciała spróbować szczęścia w rywalizacji i przygotowała dwa zdjęcia konkursowe. Ciekawe, czy domyślicie się drodzy Rodzice, jaki napis przedstawia pierwsze zdjęcie? :)

Dziś swoje święto miał Seweryn. Dlatego nie zabrakło życzeń, słodkiego poczęstunku i wspólnych zabaw (w chowanego, rolnik sam w dolinie, berek czarodziej).


24.10.2016

Te prace będą nas reprezentować w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Dom Kultury w Niesułkowie na temat "Jesien w liściach zamknięta".


03.11.2016

W tym tygodniu rozmawiamy troszkę o zjawiskach pogodowych. Dziś np. za pomocą gazet próbowaliśmy odtwarzać:deszcz i wiatr. Gazeta zamieniała się także w różne przedmioty potrzebne w czasie deszczu, czyli: parasol, płaszcz przeciwdeszczowy,kaptur.Ponadto Pani przygotowała nam tor przeszkód-przechodziliśmy przez kładkę, skakaliśmy nad kałużami i przechodziliśmy przez tunel. Nie musimy oczywiście mówić, że poradziliśmy sobie wyśmienicie.


04.11.2016

Wreszcie przestało padać, dlatego wybraliśmy się na jesienny spacer. Po drodze wstąpiliśmy do parku, gdzie odbyła się bitwa na liście. Oczywiście naszym  głównym celem była Pani :).


14.11.2016

Dziś swoje święto miała Hania. Bawiliśmy zatem w Jej ulubione przedszkolne zabawy ( w chowanego, berka czarodzieja i zabawki). Oczywiście nie zabrakło też życzeń i cukierasów.


18.11.2016

Tydzień kończymy imprezkowo:). Tym razem za sprawą Lenki W. i Jej urodzin.Były jak zawsze wspólne zabawy, życzenia i słodka przegryzka :)


23.11.2016

Dziś kolejny dzień pięknej pogody. Tym razem dla odmiany zamiast na spacer poszlismy na plac zabaw by pobawić się troszkę z chustą animacyjną. Brykalismy przy zabawie: "karuzela", "baloniku nasz malutki", "bilard"-czyli celowaliśmy piłką do dziury,"namiot", "myszki w pułapce", a także "złap przesyłkę". Bawiliśmy się super, aż zabrakło nam sił-dlatego z wielkim apetytem zjedlismy pyszny podwieczorek:).

 

 

24.11.2016

Dziś swoje święto miał Alanek. Złożyliśmy Mu życzenia oraz pobawiliśmy się w Jego ulubione zabawy.

Podczas zajęć natomiast poznawaliśmy proces wytwarzania miodu (jak powstaje, kto go robi i jak wygląda).Mięliśmy także okazję spróbować, jaki ma smak, zapach, konsystencję, a także sprawdzić doświadczalnie zjawisko rozpuszczalności w wodzie.


29.11.2016

Dziś rozmawialiśmy sobie troszeczkę o teatrze cieni. Wymieniliśmy bezbłędnie elementy, które umożliwiają przeprowadzenie takiego przedstawienia teatralnego (czyli:ciemne pomieszczenie, biała zasłona, latarka), a następnie sami podjęliśmy próby zaprezentowania swoich umiejetności aktorskich kolegom i koleżankom  z grupy. Zabawa bardzo nam się podobała :).


06.12.2016

Dziś Mikołajki:). Z tej to okazji odwiedził nas w przedszkolu Mikołaj i witał każdego z nas słodkim cukierasem. My żeby podkreślić jakimś akcentem dzień imienin świętego ubraliśmy się dzisiaj na czerwono i wykonalismy Jego podobiznę.


09.12.2016

Dziś mięliśmy wyjątkowy dzień. Przygotowywaliśmy kartki dla chorej Irminki, a to wszystko w ramach akcji "Marzycielska poczta". Pani nam troszeczkę opowiedziała o Irmince, a także mogliśmy zobaczyc Ją na zdjęciu. Potem przystąpiliśmy do działania. Samodzielnie projektowaliśmy i wykonywaliśmy kartki, a także formułowaliśmy życzenia, które Panie zapisywały na gotowych już kartkach. Jescze tylko znaczki i kartki gotowe do wysłania :).

 

 

Dziś także otrzymaliśmy upominki (książeczki i opaski na rękę) za aktywny udział w konkursie Disney Junior (w ramach konkursu wykonaliśmy min. pracę plastyczną i przesłaliśmy filmik z zajęć).


14.12.2016

Jak każdego roku Dom Kultury w Strykowie ogłosił świąteczny konkurs plastyczny. Tematem była "Bombka świąteczna". Naszą grupę reprezentować będą prace wykonane przez Małgosię i Maćka.


15.12.2016

Dziś rozmawialiśmy sobie o zimie i jej cechach. Nie mogło zatem zabraknąć zimowych zabaw, czyli: jazdy na nartach, lepienia śniegowych kulek, noszenia kulek na głowie i na brzuchu w podparciu,a przede wszystkim bitwy na śnieżki i zimowej zawieruchy z wykorzystaniem foli.

 

 

18.01.2017

Dziś swoje święto miał Antoś. Złożyliśmu Mu zatem życzenia, zjedliśmy cukierasy i pobawiliśmy się w Jego ulubione zabawy: w chowanego, berka czarodzieja i myszki w pułapce.

 


30.01.2017

Dziś swoje święto miała Ola Sz.Tradycyjnie już były życzenia, słodkie cukierasy i ulubione zabawy jubilatki (w chowanego, w berka czarodzieja, w liska)01.02.2017

Dziś opowiadaliśmy naszej Pani o naszych domach rodzinnych. Próbowaliśmy określić różnice między domem, a wieżowcem, a także wymienić jak najwięcej materiałów z których można budować domy, np. z drewna, cegieł, kamieni, lodu, czy skór. Sami także mięliśmy okazję zabawić się w architektów i w dwóch zespołach zbudować domy wg. swojego projektu. Nie musimy oczywiście mówić, że spisaliśmy się na medal:).


03.02.2017

Dziś ukończyliśmy nasz dwudniowy projekt pod kryptonimem "miasto". Wczoraj wykonaliśmy bazę do naszej pracy zbiorowej, czyli: rondo, pas zieleni z drzewami i krzewami, fontannę, chodniki i samochodziki. Dziś uzupełniliśmy naszą pracę o nowe budynki.Efekt końcowy jest po prostu cudny (powiemy tak skromnie)


09.02.2017

Dziś rozmawialiśmy o niezwykłym "kamieniu", który kryje w sobie tajemnicę. czyli magnesie. Za jego pomocą wyszukiwaliśmy w sali przedmiotów, które są przez niego przyciągane. Robiliśmy także doświadczenia. Do plastikowego pojemnika zwodą wrzucaliśmy spinacze biurowe, a do jego ścianki przykładaliśmy magnes i obserwowaliśmy, co się z nimi stanie. Wykonaliśmy także "magnetyczne rybki", a następnie łowiliśmy je na wędkę.


10.02.2017

Dziś swoje święto miała Julcia. Złożyliśmy Jej piękne życzenia, pobawiliśmy się w ulubione zabawy ( w chowanego,w berka czarodzieja i koniki), a także zjedliśmy słodziutkie lizaki :).

A to nasz Wojtuś-"latający człowiek" :)


13.02.2017

Dziś rozmawialiśmy sobie o śniegu. Na podstawie filmu poznaliśmy proces jego powstawania, a następnie wykorzystując naturalny śnieg z placu zabaw badaliśmy jego właściwości (Pani przyniosła go w wielkich miskach i postawiła na środku dywanu). Stwierdziliśmy na wstępie, że śnieg jest: zimny, lekki, biały, a kiedy się go ściśnie w kulkę wtedy staje się twardy. Mięliśmy także okazję pooglądać z bliska za pomocą lup śniegowe gwiazdeczki, a także przeprowadzić trzy doświadczenia. W pierwszym sprawdzaliśmy, co się stanie ze śniegiem, gdy posypiemy go solą, w drugim umieszczaliśmy śnieg w trzech słoikach, ustawialiśmy je w trzech różnych częściach sali (przy grzejniku, przy oknie, na biurku) i sprawdzaliśmy gdzie rozpuści się najszybciej, a takze określaliśmy dlaczego tak się stało. Ostatnie doświadczenie miało na celu zbadanie czystości śniegu. Wodę pośniegową przelaliśmy przez wacik. Oczywiście zgodnie z naszymi przewidywaniami wacik był brudny. Po tym pełnym wrażeń przedpołudniu możemy stwierdzić, życie badacza:)


14.02.2017

Dziś walentynki. Pani przypomniała nam zwyczaje związane z tym dniem, a także zorganizowała nam liczne konkursy i zabawy walentynkowe. Wyszukiwaliśmy min. pasujące do siebie połówki serca, rozwiązywaliśmy zagadki zwiazane z bohaterami znanych nam bajek, bawiliśmy się w zabawę "Mam serduszko", układaliśmy puzzle i przygotowywaliśmy piękne kolorowe walentynki dla naszych rodziców :).


15.02.2017

Kolejny dzień doświadczeń mamy za sobą. Tym razem sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie :), a póżniej staraliśmy się wymyślić, dlaczego tak się dzieje.


16.02.2017

Możemy śmiało powiedzieć, że po tych kilku dniach z doświadczeniami jesteśmy "za pan brat" :). Dziś przyszedł czas na wodę. Określaliśmy jej cechy. Porównywaliśmy jej ilość w takich samych słoikach i  pojemnikach o różnych kształtach. Dopełnialiśmy pojemniki taką ilością wody, żeby w każdym słoiku było jej po tyle samo, a także mieszaliśmy pod okiem Pani zabarwioną "czarodziejskimi tabletkami" na różne kolory wodę i otrzymywaliśmy nowe barwy.

 

 

 

 

Pani  zainteresowanym dzieciom umożliwiła  także dowolne zabawy z wodą. To się dopiero działo. Przelewaniu wody, mieszaniu kolorów oraz zabawie z pipetami nie było końca. Bajorko na stole i pod to istny szał.Możemy powiedzieć, że złapaliśmy "bakcyla" doświadczalnego. Może kiedyś wrócimy jeszcze do takich zabaw.

Dziś swoje święto miał też Maciuś. Były oczywiście ulubione zabawy (w chowanego, berka czarodzieja i koniki), cukierasy i życzenia.

 


03.03.2017

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Najpierw odwiedziły nas Panie z biblioteki, z którymi pogawędziliśmy sobie min. na temat zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadchodzącą wiosną, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, a także wysłuchaliśmy opowiadania na temat wiosennych zwyczajów ptaków. Panie zaprosiły nas także do zabaw: "wiosenny deszczyk", "stary niedźwiedź" oraz "bocian i żaba". Podsumowaniem spotkania była zabawa "prawda,czy fałsz?-która miała na celu sprawdzenie naszej wiedzy na w/w tematy.

 


Później przyszła pora na urodzinową imprezkę Szymka. Tradycyjnie oczywiście były wspólne zabawy, życzenia i słodkości :).13.03.2017

Ten tydzień upłynie nam pod hasłem instrumentów i muzyki. Dziś np. poznawaliśmy instrumenty, jakie znajdują się w naszej sali. Segregowaliśmy je na grupy, rozpoznawaliśmy je po dźwięku, nazywaliśmy je. Mięliśmy również okazję zamienić się w profesjonalną orkiestrę z dyrygentem, którym najpierw była Pani, a potem wybrani koledzy i koleżanki.


16.03.2017

Pirat potrafi-zobaczcie jak z niczego może powstać coś wspaniałego :). Małe jest piękne :)


20.03.2017

Dziś swoje święto miał Radzio. Życzymy Mu jeszcze raz wszystkiego naj, naj, naj :).


23.03.2017

Dziś zabawiliśmy się w domowych ogrodników. Najpierw przeszliśmy szkolenie teoretyczne :), czyli ustaliliśmy niezbędne warunki i pomoce do hodowli roślin, a potem przystąpiliśmy do działania. Każdy z nas posadził dla siebie, w swojej doniczce fasolkę (wsypywaliśmy ziemię, wkładalismy w nią ziarenko, a potem podlewaliśmy).

 

 


Była także okazja do założenia grupowego "zielonego ogródka"-chłopcy z Lenką dziarsko wzięli się do pracy. Zobaczymy, co z tego wyrośnie :).


30.03.2017

Kolejny temat za nami-elektryczność. Pani pokazała nam odpowiednie ilustracje i poopowiadała o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego używania sprzętu elektrycznego. Pogawędziliśmy także o tym, jakie sprzęty i przedmioty pomagają nam w utrzymywaniu czystości w naszych domach i przedszkolu. Mięliśmy także okazję do wykazania się umiejętnością w zakresie składania i posługiwania się się odkrzaczem. Lenka specjalnie nam troszkę nakruszyła płatkami na dywanie, a nasi reprezentaci  poradzili sobie z tym malutkim bałaganem :).

A to nasi zdolni budowniczy:)-zbudowali zamek i tron dla króla.


03.04.2017

Rozpoczęliśmy tydzień imprezowo, a to za sprawą Julci, która miała dzś urodziny. Zjedliśmy małe słodkości i pobawiliśmy się z jubilatką w Jej ulubione przedszkolne zabawy ( w chowanego, w berka i kto się nie rusza).


07.04.2017

Dziś odbyło się w Domu Kultury w Strykowie spotkanie rozstrzygające  konkurs plastyczny pt. "Wielkanocny obrazek w formie jajka". Z naszej grupy zostały nagrodzone dwie osoby. Krzyś zajął II miejsce, a Dawidek otrzymał wyróżnienie.Gratulujemy:).


 

Dziś odwiedziły nas również Panie z biblioteki. Przeczytały nam wielkanocną historyjkę, a także przygotowały dla nas różne ciekawe zadania. Rozwiązywaliśmy min. zagadki słowne, a także układaliśmy w zespołach świąteczne puzelki. To był bardzo miło spędzony czas. Dziękujemy :).


10.04.2017

Dziś zakończyła się nasza grupowa akcja "Torba miłosierdzia". Piraci z zapałem wzięli się do pracy i popakowali w pudełka wszystkie przyniesione produkty. A było tego sporo :). Oddzielnie segregowali : makarony, kasze, ryże, oleje, mąkę, cukier i inne produkty spożywcze i chemiczne. Robota "paliła" się w rękach:). Serdecznie dziekujemy wszystkim tym pirackim rodzinkom, które aktywnie włączyły się w akcję. Przygotowane paczki już zostały przekazane do ogniska "Caritas" w Głownie skąd trafią do potrzebujących. Jeszcze raz dziękujemy :) :) :).

 


12.04.2017

Kolejny dzień minął nam w świątecznych klimatach.Wykonaliśmy np. rozciągliwego kurczaka z papierowych pasków, a ponadto Pani zrobiła nam także niespodziankę i sprezentowała nam "zajączkowe maski". Składaliśmy je sami, a potem szaleliśmy na sali :).


13.04.2017

Dziś swoje urodzinki miał Krzysio. Jesteśmy wierni tradycjom, dlatego urządziliśmy Mu imprezkę w naszym stylu. Były zatem życzenia, słodkości i zabawy (w chowanego, w berka czarodzieja i kto się nie ruszy).

 

 

Dzisiaj także wykonaliśmy wspólnymi siłami świąteczą pracę, którą Lenka M. nazwała "kurczaczkowo-wiosenną". Na brak zajęcia nie mogliśmy narzekać, ale efekt zadowolił nas wszystkich. Chętnie zmienialiśmy się przy kolejnych etapach pracy, z poświęceniem wykonywaliśmy stawiane przed nami zadania. Musieliśmy drzeć, zwijać, rozwijać kawałki papieru, wycinać koła, tworzyć kwiatki z bibuły,itd., itd. Nasze rączki się napracowały, ale to wszystko dla ich dobra, ponieważ chcemy być co raz bardziej sprawni manualnie.


21.04.2017

Dziś mięliśmy po raz kolejny okazję wspólnymi siłami wykonać pracę. Tym razem jej tematem był ochrona naszej planety. Rysowaliśmy o kolorowaliśmy obrazki wskzaujące w jaki sposób należy dbać o Ziemię.


24.04.2017

Poranne ćwiczenia :).

 

Dziś mięliśmy podwójną imprezkę-urodziny Oli i Zosi.Były zatem podwóje cukierasy, życzenia i zabawy (w chowanego, pająka, kto się nie ruszy).


25.04.2017

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do kuchni. Tam mięliśmy okazję obserwować pracę naszych kochanych kuchareczek, poznać z bliska sprzęty na których pracują oraz kuchenne pomieszczenia. W nagrodę za dobre sprawowoanie otrzymaliśmy od Pań prezent-pyszne i zdrowe chipsy jabłkowe.


05.05.2017

Dziś wybraliśmy się w odwiedziny do biblioteki. Podczas wizyty Panie przybliżyły nam zasady obowiązujące podczas pobytu w bibliotece (min., że nie wolno biegać i krzyczeć), a także zasady postępowania z książką (nie zaginamy rogów, nie piszemy po stronach książki, nie drzemy kartek, itd). Ponadto mięliśmy okazję zobaczyć różne rodzaje książeczek dla dzieci i wysłuchać opowiastki o przygodach Franklina, który przeżywał różne perypetie z książką, którą wypożyczył z biblioteki.

 


08.05.2017

Dziś swoje święto miała Małgosia. Zjedliśmy zatem pyszne cukierasy, które nam przyniosła, pobawiliśmy się w Jej ulubione zabawy (berek czarodziej, kto się nie ruszy i w chowanego) i oczywiście złożyliśmy piękne życzenia. Sto lat MAłgosiu :).

 

 


16.05.2017

Dziś Pani opowiedziała nam o zwyczajach dżdżownic, a następnie przygotowywaliśmy wspólnymi siłami terrarium dla dżdżownic. Najpierw w słoiku układaliśmy kolejno warstwy: czarnej ziemi, piasku, znów czarnej ziemi, suche liście i skórki od jabłka. Następnie wkładaliśmy do "domku" (po wcześniejszym obejrzeniu przez lupę) dżdżownice, a na końcu polewaliśmy wszytko wodą i przykryliśmy słoik wieczkiem.Było super :). Pracowalismytakże w zespołach. Każdy z nich wykonał dżdżownicę z innych elementów i inną techniką:).

 

 


17.05.2017

Bohaterami dnia były zwierzęta gospodarskie. Wykonaliśmy dla nich obórkę. Ptaszki zamieszkały "na" dachu, piesek "przed" obórką, a pozostałe zwierzęta "w środku".


Świetnych pomysłów piratów ciąg dalszy :). Przedstawiamy ninja i właściciela kosiarki do trawy :)


24.05.2016

Dziś swoje święto miał Dawidek. Jego ulubione przedszkolne zabawy to: "kto się nie ruszy", "w chowanego" oraz "pająki muchy". Oczywiście chętnie się z Nim w nie pobawiliśmy, po wcześniejszym złożeniu życzeń i zjedzeniu słodkich cukierasków :).

 

 

31.05.2017

Kolejna imprezka za nami. Tym razem świętowaliśmy z Wojtusiem. Cukierasy zjedzone, życzenia złożone. Jedny słowem imprezka udana :).

 

 


01.06.2017

Dziś dzień dziecka. Przed obiadem mięliśmy sportową olimpidę (zdjęcia w galerii), a na podwieczorek  niespodziankę kulinarną-pizzę. Pałaszowaliśmy aż nam się uszy trzęsły:).


02.06.2017

To efekt naszych wspólnych działań-żyrafka:).

 

 

07.06.2016

Dziś rozmawialiśmy o sposobach dokonywania pomiarów i narzędziach, które można do tego wykorzystać (linijka, calówka, miarka krawiecka i "budowlana"). Sami  również mierzyliśmy długości i szerokości różnych przedmiotów w naszej sali, a Pani mierzyła nasz wzrost, długość spodni, czy obwód w pasie.Ponadto porównywaliśmy swój wzrost ze wzrostem kolegów i koleżanek z grupy.To było pracowite przedpołudnie:).

 

 


09.06.2017

Dziś swoje święto miał Adaś S.Oczywiście złożyliśmy Mu życzenia, a potem zjedliśmy pyszne cukierasy i szaleliśmy podczas ulubionych zabaw jubilata (kto się nie ruszy, berek czarodziej, w chowanego).

Odwiedziliśmy także bibliotekę. Pani przypomniała nam za pomocą czytanych teksów literatury dziecięcej zasady bezpieczeństwa obowiązujące latem nad morzem, w górach, nad jeziorem i  w lesie, a my podziękowaliśmy Jej za ciekawe spotkania w ciągu roku.


23.06.2017

Dziś wybraliśmy się z naszymi Paniami na lody. Było pysznie :).

Po obiedzie odwiedziła nas mama Maciusia. Przeczytała nam Jego kilka ulubionych książeczek, a także przyniosła dla nas słodkie cukierasy:).


26.06.2017

Powiedzonka Piratów :)

-„Boli mnie nóżka, bo się podarłem”-Mikołaj

-„Proszę Pani, dzieci mnie obkopały”-Kacper

-„Gdzie byłeś Hubcio?”

„Tam gdzie nie było rekinów”

-„Ciocia mam dla Ciebie niespodziankę. Powiem Ci za ucho”-Wojtek

-„Ciociu, dlaczego Panie taką zupę ugotowały? Ja ugórkową lubię”-Szymek

-„Kurde, trzeba mnie odczarować”-Wojtek

-„Ciociu, czy to była herbata, czy miętówka?”-Hubert

-„Ciociu drzyją się te paprerki”-Szymon

-„Ciociu, mogę suchą kartkę? (w znaczeniu czystą)-Julka P.

-„Ciocia, a ja umiem jeździć na lodzie”

„Na łyżwach, czy na nartach?”

„ Na butach”-Lena M.

-„Pan lepiony” (garncarz)-Kacper

-„krencarstwo” (garncarstwo)-Julka G.

-„młotownik” (kowal)-Adam

-„aparatka” (fotograf)-Ala

-„odważarka” (waga)-Dawid

-„akorden”-Hania

-„Pani sklepanka” (ekspedientka w sklepie)-Wojtek

-„kucharska rola” (dyżurny jadalni)-Szymek

Rok przedszkolny minął nam szybko i był pełen miłych wrażeń. Szykujemy się powoli do wakacji. Z tej to okazji wszystkim miłośnikom naszych przygód życzymy szalonych,słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu w zakładce "indianie".