PRZYGODY KRASNALI 2015/2016


"My jesteśmy krasnoludki hopsa sa, hopsa sa............"

 

 

 

 

01.09.2015

Nasz pierwszy dzień w przedszkolu był pełen emocji. Nowe miejsce, nowe Panie, koledzy, koleżanki...aż trudno to ogarnąć. Niektórzy z nas popłakiwali, inni śmiało nawiązywali nowe znajomości i penetrowali salę. Udało nam się nawet, wspólnie z Panią zbudować piękny klockowy zamek/domek, poznaliśmy kąciki w naszej krasnalskiej sali, a także poszaleliśmy z kolorową chustą animacyjną: "polecieliśmy balonem" nad morze, poopalaliśmy się na słonku, pobawiliśmy się w "balonika", "parasol", a także "rybki w morzu". Pierwszy dzień w przedszkolu zaliczony. Każdy kolejny przyniesie nowe wyzwania, z którymi z pewnością sobie poradzimy przy wsparciu naszych rodziców i Pań :) 


04.09.2015r

Dziś mięliśmy naszą pierwszą przedszkolną imprezkę-nasz Hubercik miał urodziny. Poczęstował nas pysznymi cukierasami, a my złożylismy Mu życzenia i wspólnie pobawiliśmy się.

 

Takie mięliśmy dziś wąsy po spożyciu pysznego napoju bananowego przygotowanego przez nasze Panie z kuchni:).


A to nasza Ola-właśnie narysowała ciocię Justynę :)

Możemy też śmiało powiedzieć, że powolutku przekonujemy się do tego naszego przedszkola. Udało nam się dzisiaj wspólnie stworzyć koło podczas zabawy, a także usiąść na brzegu dywanu z nóżkami zwiniętymi w "kokardkę" (prawie wszystkim się ta kokardka się udała)- a to już coś :).


07.09.2015

Znamy już naszą salę, wiemy gdzie znajdują się poszczególne kąciki. Dlatego dziś wybraliśmy się na wycieczkę. Wsiedliśmy do pociągu i ruszyliśmy na podbój przedszkola. Odwiedziliśmy sale naszych starszych kolegów: piratów, indian i tropicieli, podejrzeliśmy jak pracują Panie kucharki, obejrzeliśmy szatnię i zajrzeliśmy do gabinetu Pani logopedy. Dziś również mogliśmy poszaleć manualnie-stemplowaliśmy za pomocą korka obrazek pluszowego misia. Praca aż nam się paliła w rękach :).


10.09.2015

Tak zjadamy pyszne obiadki, które przygotowują nasze drogie Panie kucharki:). Nawet Karolek dosiadł się do stoliczka :).


16.09.2015

Dziś poznaliśmy naszgo przedszkolnego kolegę-jeżyka Tuptusia. To on będzie się z nami uczył i bawił przez naj bliższy rok. To dla niego urządziliśmy dziś koncert i zagraliśmy na całkiem niezwykłych instrumentach-papierowych talerzykach. Zabraliśmy go także na wycieczkę pociągiem i cyknęliśmy sobie wspólną fotkę :).


Tak się wszyscy lubimy :) i do siebie tulimy.


21.09.2015

Dziś zaliczyliśmy drugą przedszkolną imprezkę-urodzinki Miłoszka. Złożyliśmy Mu piekne życzenia ( życzyliśmy min. samochodu, konika, kotka, balonika, itd., itd.), a takze wspólnie pobawiliśmy się w nasze przedszkolne zabawy. Nie zabrakło także cukirasów dla nas od Miłoszka. Pychotkiiiii :)


23.09.2015

Dziś pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Aby podkreślić ten fakt, wszyscy ubraliśmy się w stroje w kolorach kojarzących sie własnie z tą porą roku (czerwień, żółć, pomarańcz, brąz i zieleń).


28.09.2015

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Dziś np. poznaliśmy zasadę przechodzenia przez ulicę. Wiemy już, że musimy znaleźć specjalne miejsce do przechodzenia, czyli PASY, a potem rozejrzeć się w obie strony (lewo, prawo, lewo) i jeśli nic nie jedzie przejść na drugą stronę. Mogliśmy wypróbować tę zasadę na specjalne przygotowanej przez naszą Panią ulicy z lin i patyczków :). Mogliśmy także pokonać "jeżykowy slalom", a także wykonąć kolorowe autko.

 

 


29.09.2015

Bohaterem dzisiejszego dnia jest sygnalizator. Wiemy już, że czerwony kolor mówi "stój", zielony "idź", a żółty "uważaj". Porównaliśmy sobie wygląd sygnalizatora dla pieszych i pojazdów. Wiemy już, że ten pierwszy nie ma żółtego koloru. Wspólnymi siłami wykonaliśmy także jeden wielki sygnalizator. Wykorzystaliśmy do tego różne techniki plastyczne: wyklejanie plasteliną, kolorowym papierem, czy stemplowanie gąbkami umoczonymi w farbie. Każdy z nas miał swój mały wkład w tworzeniu tego dzieła :).


01.10.2015

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę. Mięliśmy okazję w praktyce wykorzystać wiedzę, którą zdobyliśmy przez ostatnie dni. Przed wyjściem z przedszkola,  Panie ubrały nas w kamizelki odblaskowe, abyśmy byli dobrze widoczni dla kierowców. Przechodziliśmy przez skrzyżowanie zgodnie z poleceniami wydawanymi przez sygnalizator, czyli na czerwonym cierpliwie czekaliśmy, a na zielonym przechodziliśmy. Poobserwowaliśmy także, czy kierowcy stosują się do sygnałów wysyłanych przez sygnalizatory. Była również szansa na wykorzystanie zasady obowiązującej przy przechodzeniu przez ulicę bez sygnalizatora, jak również zobaczenie z bliska wybranych znaków drogowych.


06.10.2015

Bonaterem dzisiejszego dnia jest "jeżyk". Nocą, kiedy my spacznie spaliśmy w naszych domkach, schował się w worku, w naszej sali, ale my spryciarze go wypatrzyliśmy :) i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Próbowaliśmy np. ćwicząc tym samym moc swojego oddechu uwolnić go spod sterty przykrywających go liści, chroniliśmy go podczas liściowej zawieruchy, a także rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe. On za to opowiedział nam, gdzie mieszka, co lubi jeść, w jaki sposób broni się przed drapieżnikami.

Nasz gość zainspirował nas do wykonania swoich własnych jeżyków, ze specjalnego ciasta, którego nie można jeść ( bo wcale nie jest smaczne), a służy do zabawy (to masa solna). Przygotowaliśmy je wspólnymi siłami z naszą Panią. Ala wsypała mąkę do miski, Adaś sól, Zosia wodę, a potem każdy po troszeczku dolewał brązowej farby. Wszyscy trzymaliśmy miskę, kiedy pani próbowała połączyć składniki, a gdy to się udało sami również ugniataliśmy je do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Z gotowych przygotowanych przez Panią kawałków formowaliśmy jeże, z zapałkowymi kolcami i oczkami z goździków. Nasze cudeńka można podziwiać na wystawce w szatni :).

Dziś również mięliśmy okazję poznać Pana Piotra-ruszyły bowiem zajęcia z gimnastyki. Niektórzy z nas troszkę byli przestraszeni nową sytuacją (przyjęli postawę obserwatorów), inni zaś chętnie zdjęli buty, skarpety i ruszyli za Panem Piotrem do zabawy. Uśmiechy nie schodziły z naszych buziek, nawet niektórzy wątpiący (po dogłębnej obserwacji i zdobyciu pewności, że nic złego się nie dzieje) przyłączyli się do ćwiczeń. Na koniec, po mile spędzonym czasie przybiliśmy "piątki" z instruktorem :).


09.10.2015

Pan prezes :).

 

 

13.10.2015

Nadeszła jesień i my właśnie na niej się dziś skupiliśmy. Wiemy już po czym poznać, że właśnie ta pora roku króluje - min. spadają liście z drzew. Znamy też ich kolory. Sami nawet dzisiaj byliśmy takimi kolorowymi listkami, które wirowały na wietrze, by po chwili, gdy wiatr umilknie wylądować w koszyku w takim samym kolorze. Pani przygotowała nam także jesienny tor przeszkód. Ale mięliśmy frajdę :). Wciąż chcieliśmy jeszcze raz i jeszcze raz pokonywać trudności- nie musimy oczywiście dodawać że szło nam wybornie:). Zwieńczeniem dzisiejszej tematyki była praca plastyczna - "listkowy ludek"

.


19.10.2015

Dziś swoje święto miał Mikołaj. Złożyliśmy Mu serdeczne życzenia i zjedliśmy pyszne cukieraski:). Sto lat drogi jubilacie :).


20.10.2015

Dziś dzień testów-sprawdzaliśmy, czy jesteśmy przedszkolakami - zuchami. Rzucaliśmy woreczkami do celu, czołgaliśmy się w tunelu jak żołnierze, "dźwigaliśmy ciężkie torby", stawaliśmy na jednej nodze, kręciliśmy się jak karuzela, itd., itd. Wszystkie zadania wykonaliśmy wzorowo, dlatego zostaliśmy nagrodzeni odznaką malucha-zucha, którą samodzielnie wykonaliśmy.


22.10.2015

Pogoda za oknem nie zachęca do spacerów i zabawy, a u nas w sali piknik:).

 


29.10.2015

W naszej kuchni wciąż powstają nowe potrawy. Tym razem Miłosz i Hania dla nas gotowali :).

To również bardzo ważny dzień dla naszej grupy-podpisaliśmy bowiem kontrakt grupowy. To on określa zasady panujące w naszej grupie. I tak zobowiązaliśmy się, że:

-nie będziemy krzyczeć, tylko rozmawiać umiarkowanym głosem

-będziemy zjadać i próbować wszystkie posiłki

-będziemy odkładać zabawki na miejsce po skończonej zabawie

-podczas rozmowy czekać na swoją kolej

-nie będziemy się popychać i bić

-nie będziemy niszczyć prac i rysunków innych dzieci

Nasz podpis to odcisk dłoni pod kontraktem :)30.10.2015

Dziś wybraliśmy się na spacer na cmentarz. Każdy z nas mógł postawić zapalony przez Panie znicz- na grobie strażaków lub żołnierzy.

Również dzisiaj tropiciele obchodzili halloween. Odwiedzili nas w naszej sali i zadali pytanie: "Cukierek, czy psikus?". Ponieważ świetne psikusy sami robimy naszym Paniom każdego dnia, obdarowaliśmy naszych gości słodkimi cukierasami :).


02.11.2015

Dziś rozmawialiśmy o ptaszkach, które odlatują od nas na zimę. Sami wykonaliśmy wspólną pracę - złożyliśmy kolorowe ptaszki z kół i przykleiliśmy je na drzewie. Nie zabrakło także kolorowych, jesiennych listków, które wyczarowaliśmy poprzez odciśnięcie naszych dłoni. Wspólnymi siłami stworzyliśmy bajeczne drzewko.

 


03.11.2015

Jak każdego roku Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował konkurs plastyczny pt. "Jesień w liściach zamknięta". Zadanie polegało na skomponowaniu pracy zawierającej liść bądź jesienny bukiet. Naszą grupę reprezentowały 3 prace. Dwie z nich zostały nagrodzone. II miejsce zdobył Hubcio, a III miejsce Ola Sz. Gratulujemy nagrodzonym :).

 

 

 

 

 


04.11.2015

Dziś rozmawialiśmy o robieniu przetworów na zimę. Mięliśmy nawet okazję wybróbować nasz zmysł smaku. Pani dawała nam spróbować różne pyszności, a my musieliśmy rozpoznać, co takiego jemy.Pychotki:)

 

 


12.11.2015

Dziś swoje święto miała Hania. Złożyliśmy Jej serdeczne życzenia, a Ona poczęstowała nas pysznymi cukierasami. Nie zabrakło również tortu ze świeczkami:)


13.11.2015

Dziś szaleliśmy z kolorami. Z trzech podstawowych barw próbowaliśmy otrzymać nowe: pomarańcz, zieleń i fiolet.Najpierw mieszaliśmy farby razem w menzurkach, a potem każdy z osobna na kartce papieru. Z tak połączonych kolorów tworzyliśmy plamy o niezwykłych kształtach.

 


16.11.2015

Ten tydzień będzie się kręcił wokół zdrowia. Dziś np. przygotowywaliśmy pyszne szaszłyki owocowe, ponieważ witaminki są wskazane do zjadania przez chłopczyków i dziewczynki :).


17.11.2015

Wiemy już, że aby być zdrowym trzeba jeść dużo owoców, warzyw, produktów mlecznych i ćwiczyć. Przy pomocy samodzielnie wykonanych opasek na głowy utrwalaliśmy dziś nazwy owoców i warzyw, ćwiczyliśmy przeliczanie, a także segregowanie je wg. określonych cech.

 

 


19.11.2015

Dziś swoje święto miała Lenka W. Tradycyjnie już nie zabrakło tortu, życzeń i wspólnych zabaw.


20.11.2015

Mamy różne sposoby na zasypianie. Np. "na marzyciela", jak Antoś :), albo "przytulaka".


24.11.2015

Dziś swoje święto miał Alanek. Życzyliśmy Mu: autek, lalek, tęczy i jeszcze innych niespodzianek. Tradycyjnie były także cukieraski i wspólna zabawa.

 

 


25.11.2015

Dziś swoje święto miały wszystkie pluszowe misie. Ze swoimi przyjaciółmi przydreptaliśmy zatem do przedszkola i zorganizowaliśmy wspólne zabawy. Był czas na:masażyki, wspólną gimnastykę, przytulaski, itd., itd. Każdy z nas wykonał ponadto samodzielnie misiową pracę plastyczną.

 

 

 

27.11.2015

Dziś swoje urodzinki miał Karolek. Złożyliśmy Mu serdeczne życzenia, zjedliśmy pyszne cukierasy i uczciliśmy święto jubilata przy Jego i naszych ulubionych, przedszkolnych zabawach.

 

 

04.12.2015

Dziś gościliśmy w swojej sali Pana listonosza, który opowiedział nam o swojej pracy. Wiemy, zatem, że na swoim ubraniu ma napis "poczta polska" i symbol tej instytucji. Jego torba jest bardzo ciężka, gdyż dostarcza nam wiele kartek i listów. Dlatego musi mieć dużo siły, by to wszystko udźwignąć. W podziękowaniu, za mile spędzony czas zaśpiewaliśmy naszemu gościowi piosenkę i wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie.


17.12.2015

Jak każdego roku Dom Kultury w Strykowie zorganizował świąteczny konkurs plastyczny. Tym razem należało wykonać pracę na temat: "Świąteczne serduszko". Naszą grupę reprezentowały 4 prace. Lenka W. zdobyła I miejsce, Wojtuś II miejsce, Ola M. z Basią III miejsce, a Dawidek Wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym krasnoludkom gratulujemy :).


04.01.2016

Za oknem mrozi, ale śniegu brak :(, a tu u nas tematyka zimowa. Poradziliśmy sobie jednak z tym problemem. Z dostępnych materiałów ułożyliśmy na dywanie uśmiechniętego bałwanaka. Tułów z drewnianych kół, czapka  z dywanika, nosek z patyczka, a cała reszta z kolorowych kółek. Istne cudo :).

Bawiliśmy sie także kołami. Określaliśmy ich cechy i porównywaliśmy je. Wykorzystaliśmy je także do utrwalania stosunków przestrzennych. Niektóre zadania były naprawdę trudne, musieliśmy np. położyć duże koło na głowie, a małe na kolanie. Nie musimy oczywiście mówić, że poradziliśmy sobie z nimi wzorowo.

Dziś swoje święto miała takze Basia. Życzyliśmy Jej: lalek, misiów, mercedesa, słodkości, tęczy, itd., itd. Tradycyjnie też były wspólne zabawy i słodkie cukierasy.

 

 

07.01.2016

Zimowych igraszek ciąg dalszy:). Tym razem wykorzystaliśmy do zabawy gazety. Z nich zrobiliśmy sanki, na których ślizgaliśmy się po dywanie, śniegowe kulki (zwijaliśmy i rozwijaliśmy je na czas, kto szybciej), którymi rzucaliśmy w siebie i w naszą Panią:). Ćwiczyliśmy swój oddech-dmuchaliśmy z całej siły na arkusz gazety. Były także burze śnieżne, przed którymi chowaliśmy się w kolorowym domku i pod parasolem.


11.01.2016

Dziś rozmawialiśmy sobie o dinozaurach, czyli prehistorycznych stworach. Wiemy, że były wśród nich takie, które żywiły się mięsem i takie, które jadły rośliny. Były dinozary zamieszkujące lądy, wody i latające. Niestety już ich nie ma, ponieważ wyginęły :(. Wspólnymi siłami udało nam sie jednak stworzyć naszego prywatnego, zielonego dinozaura. Był problem z nazwaniem go, gdyż każdy miał inny pomysł i nie mogliśmy się dogadać. Dlatego został po prostu zielony:).

Dziś podjęliśmy się także dla nas bardzo trudnego zadania. Pani podzieliła nas na zespoły, w których mięliśmy zbudować z klocków domki dla dinozaurów. Na początku nie szło nam najlepiej, ponieważ każdy budował sam i próbował zdobyć dinozaura dla siebie. Z czasem jednak, przy małej podpowiedzi Pani ogarnęliśmy temat i zakończyliśmy zadanie sukcesem :).


18.01.2016

Dziś swoje święto miał Antoś. Ale była imprezka :). Najpierw złożyliśmy Mu życznia, potem zjedliśmy po cukierasie iiiiiiiiiii ruszyliśmy w tany:).


19.01.2016

Imrezowania ciąg dalszy:). Tym razem za sprawą Kacperka, który dziś obchodził swoje urodziny. Z tej to okazji obdarował nas pysznymi cukierkami i lizakami, a my odwdzięczyliśmy się pięknymi życzeniami.


21.01.2016

To nasz grupowy informatyk. Wystarczy, że Pani zostawi w zasięgu ręki (i w osamotnieniu:)) włączonego laptopa. Dawidek już jest na miejscu, zwarty i gotowy do pracy:).


27.01.2016

Dziś w przedszkolu wielki bal...a nas rozłożyła choroba :(. Zaledwie 6 krasnali reprezentowała naszą grupę na imprezce, a wśród nich: Elza, wróżka, strażak, pszczółek, konik i kot w butach.

 


29.01.2016

Chociaż nas malutko, to i tak pracujemy. Dziś wykonaliśmy wspólnie karnawałową pracę. Każdy z nas włożył swój mały wkład i proszę...


05.02.2016

W tym tygodniu rozmawialiśmy głównie o tym, jak ptaszki radzą sobie z zimą i jak ważne jest to, abyśmy o nich pamiętali i zapełniali "ptasie stołówki" przysmakami. Dziś każdy z nas wykonał samodzielnie właśnie taką stołówkę :)


22.02.2016

Trwa drugi tydzień ferii, a my rozmawiamy sobie o zdrowym odżywianiu. Nie bazujemy tylko na tym, co w książkach. Realizujemy przecież także Ogólnopolski Program "Zdrowy przedszkolak". Dziś przypomnieliśmy sobie, budowę piramidy żywieniowej, a także segregowaliśmy produkty na dwie grupy: zdrowe i te, które w nadmiernych ilościach mogą nam szkodzić. Mięliśmy również okazję sprawdzić nasz zmysł dotyku. Za jego pomocą rozpoznawaliśmy segregowane wcześniej produkty.

 

29.02.2016

Dziś swoje święto miała Julcia G.. Tradycyjnie już złożyliśmy Jej życzenia, pobawiliśmy się w ulubione przedszkolne zabawy ( koniki, ulijankę i starego niedźwiedzia), a także zjedliśmy pyszne cukierasy :).


03.03.2016

Przeczytajcie drodzy rodzice, o czym marzą Wasze dzieci:

Zabawa twórcza-GDYBYM DOSTAŁ(A) GWIAZDKĘ Z NIEBA, TO …

JULKA G. - Prosi o serduszka dla mamusi

ADAM SZ. - Prosi o tatę żeby przychodził szybko do przedszkola

KACPER - Prosi o to żeby mama i tata zrobili urodziny na których będzie mógł dmuchać balony

ZOSIA  - Prosi o prawdziwego konia

OLA SZ. – Prosi o kwiatki do pokoju

JULKA P. – Prosi o samochody do zabawy

LENKA M. – Prosi o zabawkowy garaż

HUBERT – Prosi o okrągłego lizaka

OSKAR – Prosi o odkurzacz

LENKA W. – Prosi o rakietę

KRZYSIO – Prosi o krasnalowi tort urodzinowy

BASIA – Prosi o jednorożca

MIŁOSZ – Prosi o zaczarowany samochód

DAWID – Prosi o dużo przyjaciół

SZYMON – Prosi o gotowanie

HANIA – Prosi o szampon o zapachu lizaka i coli

ALAN – Prosi o balony

RADEK – Prosi o duże auto

WOJTEK – Prosi o samochód Corvette

ADAM S. – Prosi o misia który chodzi

LENKA SZ. – Prosi o bluzeczkę i buciki

ALA – nie wie

ADA – Prosi o puzzle z Peppą

04.03.2016

Tydzień rozpoczęliśmy imprezowo i podobnie go kończymy. Tym razem stało się to za sprawą naszego jubilata Szymonka. Wspólnie pobawiliśmy się w Jego ulubione zabawy (koniki, niedźwiedzia, różyczkę), złożyliśmy życzenia i zjedliśmy po słodziutkim cukierasie.


A to nasza kosmiczna praca-stemlowaliśmy za pomocą gąbek niebo, a następnie doklejaliśmy księżyc z płyty cd i gwiazdki.


08.03.2016

Dzisiaj mięliśmy dzień żarcików. Rozmawialiśmy sobie min. o zawodach, jakie mogą wykonywać tatusiowie. I tak: "leśniczy" to ten, który robi naleśniki:). Osoba, która jeździ dużymi samochodami i przewozi towary to zdaniem Hani "Paweł", czyli Jej tata:). Standardowa odpowiedź na pytanie: "Co Twój tata robi w pracy?" to "pracuje". Ponadto osoba, która pracuje na komputerze, to również......"tata". Tak więc dzisiaj dowiedzielismy się o jednym uniwersalnym zawodzie, a mianowicie zawodzie "taty" :).

Po długich, deszczowych dniach, wreszcie pojawiło się słoneczko, dlatego wybraliśmy się na spacer. W czasie naszej wędrówki ukazał się  min. następujący widok

który Szymonek skomentował tak: "Ciocia zobacz, MINIONKI" się kąpią" :).


09.03.2016

Dziś swoje święto miała Ola Sz. Tradycyjnie nie zabrakło życzeń, cukierasów i ulubionych zabaw. Sto lat droga jbilatko :).

 


11.03.2016

Tacy jesteśmy pomysłowi :). To nasz pojazd, a to Adaś w czapce lalki.


17.03.2016

Dziś swoje święto miał Radzio. Życzyliśmy Mu min. dużego odkurzacza i szczotki, samochodu, tortu, baloników i jeszcze wielu innych upominków. Zjedliśmy oczywiście słodkie cukierasy i wspólnie pohasaliśmy na dywanie :).

 

 


22.03.2016

Dziś odbyło się rozstrygnięcie konkursu zorganizowanego przez Dom Kultury w Strykowie. Tematem była wielkanocna podstawka pod jajko. Naszą grupę reprezentowały trzy prace: Ady, Krzysia i Julki G.. Podstawka wykonana przez Krzysia został nagrodzona III miejscem.


25.03.2015

Bardzo lubimy wykonywać różne prace prace plastyczne. Każdego ranka pytamy naszą ciocię: "Ciociu, jaką pracę będziemy dzisiaj robić". I w tym tygodniu kolejny raz mogliśmy się wykazać swoimi umiejetnościami-zrobiliśmy wielkanocne zajączki z pisankami dla rodziców, kolorowe kurki, a dziś koszyczki z pisankami i palemką.


29.03.2016

Dziś rozmawialiśmy sobie o krówce. Opisywaliśmy jej wygląd, mówiliśmy gdzie mieszka i co lubi jeść,a także co jej zawdzięczamy (mleko). Pani przygotowała nam także niespodziankę- zabrała nas na nabiałowy piknik. Mogliśmy spróbować różnych serków (białego, żółtego i homogenizowanego), a także kefirku. Czuliśmy się jak prawdziwi kelnerzy kiedy częstowaliśmy naszych kolegów przygotowanymi przysmakami. Wszystko bardzo nam smakowało i prosiliśmy o dokładki, aż wyczerpały nam się zgromadzone zapasy:). Trafnie opisywaliśmy smaki spożywanych produktów i cierpliwie czekaliśmy na swoją kolej. Na niektórych buźkach pojawiły się nawet kefirkowe wąsy:).Był także sprawdzian na określanie stosunków przestrzennych wzgledem krzesła. Kładliśmy krówkę zgodnie z poleceniami naszej cioci na, pod, obok, za, przed, nad krzesłem. Najlepsi otrzymali czapeczkę za dobrze wykonane zadanie. Ponadto wykonaliśmy krówki z paierowych talerzyków.


30.03.2016

Tacy jesteśmy pomocnicy Pań. Najpierw chętnie budzimy naszych śpiących kolegów, a następnie podkradamy Im poduszki, kocyki i leżaki :).


04.04.2016

Dziś swoje święto miała Julcia. I tym razem tradycji stało sie zadość. Były: życzenia, cykierasy i wspólne zabawy (Rolnik, Ulijanka, Stary niedźwiedź). Sto lat droga jubilatko :).


07.04.2016

Kolejna imprezka w tym tygodniu :). Dziś swoje święto miała Lenka Sz.. Nasza jubilatka poczęstowała nas pysznymi cukierasami, a także pobawiła się z nami w swoje ulubione zabawy: "Mam chusteczkę haftowaną", "Rolnik sam w dolinie" i "zgadnij, kogo brakuje". Sto lat Lencia :).


12.04.2016

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę po okolicy. Maszerowaliśmy po kładce, mijaliśmy slalomem drzewa w parku, przechodzilismy po kamyczkach, przechodziliśmy pod mostkiem i przeskakiwalismy przez kałuże. Ale mieliśmy frajdę :).


18.04.2016

Dziś mięliśmy podwójną imprezkę. Swoje urodziny mięli bowiem Oskarek i Krzyś. Jak zawsze w takiej sytuacji tradycji stało się zadość. Były: życzenia, cukierasy i wspólne zabawy:)

 

 


21.04.2016

Ten tydzień poświęciliśmy na pogaduszki o ochronie środowiska. Wiemy już jak prawidłowo segregować śmieci, a także jak ważną rolę dla naszego życia pełnią drzewa i woda. Wspólnymi siłami wykonaliśmy ponadto proekologiczną pracę. Każdy z nas dołożył do tego dzieła swój mały wkład :).

 

 


22.04.2016

Nasi mechanicy samochodowi :).

 

 


25.04.2016

Dziś mięliśmy podwójne święto-urodziny Zosi i Oli. Odbyła sie zatem tradycyjna imprezka z tej okazji ze słodkim poczęstunkiem. Sto lat drogie jubilatki:).


28.04.2016

Dziś bohaterką dnia była cebula. Sprawdzaliśmy, jaki ma zapach, zdejmowaliśmy jej poszczególne warstwy, a także określaliśmy niezbędne elementy potrzebne do jej wzrostu (woda, ziemia i słońce). Ponadto założyliśmy swoją prywatną hodowlę cebulki. Każdy z nas wsypywał ziemię do pojemniczka, a następnie wkładał do niego małą cebulkę i podlewał konewką z wodą. Każdego dnia będziemy obserwować, która cebulka jako pierwsza wypuści szczypior i dostarczać wody. Dodatkowo zostawiliśmy większą cebulkę tylko na pojemniku z wodą. Będziemy obserwować, czy bez ziemi również wyrośnie jej szczypior :)

Dziś także mięliśmy okazję pobrykać na placu zabaw nad zalewem:)


05.05.2016

Jesteśmy polakami, a nasz kraj to Polska. Dziś wykonaliśmy jej kontur z plastikowych korków.


10.05.2016

Dziś wyszliśmy na plac z chustą i szaleliśmy z Paniami :).

Potem przyjechał pan Piotr i ćwiczyliśmy z Nim na powietrzu. Była rozgrzerwka, bieg slalomem między pachołkami, przechodzenie przez koło, a także przeciąganie liny-dziewczynki kontra chłopcy. Dziewczynki miały więcej pary i wygrały:).


20.05.2016

Dziś wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki w Strykowie. Panie opowiedziały nam o zasadach obowiązujących w bibliotece i jak we właściwy sposób obchodzić się z książkami. Zapoznały nas z wybraną literaturą dziecięca, min. wysłuchaliśmy wiersze o mamie. Dla mam również przygotowaliśmy własnoręcznie kolorowe niespodzianki.


24.05.2016

Dziś swoje święto miał Dawidek. Tradycyjnie już życzyliśmy Mu min. samochodów, wyścigówki, garażu, tęczy, garnków i innych rozmaitości, a także pobawiliśmy się w ulubione zabawy jubilata (w chowanego, niedźwiedzia i sklep). Dawidek przygotował nam za to miłą niespodziankę: cukierasy i kolorowe balony dla każdego :). Po prostu supcio:).

31.05.2016

Dziś swoje święto miał Wojtuś. Poczęstował nas słodkimi cukierasami i ciasteczkami, a my złożyliśmy Mu życzenia i pobawiliśmy się w Jego ulubione przedszkolne zabawy.


09.06.2016

Dziś mięliśmy kolejną imprezkę. Tym razem świętowaliśmy urodziny Adasia S. Tradycyjnie były wspólne zabawy, życzenie i słodkie "co nieco".

15.06.2016

A to nasza "babuleńka":) z Jucią :)


24.06.2016

Pogoda dopisuje, zatem my dokazujemy na placu zabaw :)


28.06.2016

Dziś swoje święto miała Lenka M. Tradycji stało się zadość. Były życzenia, słodkości i wspólna zabawa. Sto lat Jubilatko:).

Żegnaliśmy się również na ten wakacyjny czas z Panem Piotrem. Po ostatnich zajęciach w tym roku przedszkolnym otrzymaliśmy od Niego pamiątkowe medale.

 

29.06.2016

A to nasze najlepsze teksty i powiedzonka :)

Pani: "Co jest naszym herbem?"

Julka P.: "przytulanka" :)

Ala do koleżanki: "A ja mam chumomora".

Pani: "Jakie ładne oczy masz?"

Ola M.: "Ja ma piwowe"

Antek podczas obiadu: "Bo się przypiecnął" (naleśnik)

Lena Sz. do Hani podczas leżakowania: "Nie wariuj, bo dostaniesz muchomora"

Pani: "Jaki to kolor?"

Antoś: "trawkowy"

Pani: "Wyspany?"

Wojtek: "Tak, długo śpiłem"

Krzysio do koleżanki: "Choć tu kobitko".

Antoś: "Słońce to taka lampa, która ogrzewa nas".

Wojtek: "Na zawsze tu utknołem (w dniu, kiedy był poźniej odebrany z przedszkola)

Hubert do Pani: "Musisz mnie nakarmnąć"

Szymek: "Mówi się do Niego/bis

               a On i tak swoje robi".

Pani:"Co to jest rodzina ?"

Dawid:"Rodzina to rodzina ?"

Wojtek: "Ciociu, byłem u pani doktor. Ona mnie obejnała i powiedziała, że mam płukać gardło"

Życzymy wszystkim odwiedzającym naszą zakładkę słonecznych, spokojnych i pełnych radosnych przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. Będziemy Wam wtedy opowiadać o naszych morskich przygodach :)