WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Współpraca z rodzicami

W trosce o pełny, harmonijny rozwój każdego dziecka przywiązujemy dużą wagę do współpracy z Rodzicami. Poprzez wspólne działanie pragniemy usprawnić pracę dydaktyczną i ujednolicić oddziaływania wychowawcze podejmowane w środowisku rodzinnym i przedszkolnym.

Warunkiem dobrej współpracy jest zbudowanie pozytywnych relacji i więzi, dlatego w naszym przedszkolu odbywają się liczne spotkania i uroczystości okolicznościowe.

Wspólnie organizujemy Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Piknik Rodzinny, Pożegnanie sześciolatków

Zanczenie współpracy nauczycieli przedszkola z rodzicami:

• ujednolicenie systemu oddziaływań wychowawczych,
  • wspólny system postępowania z dzieckiem.

Wspomaganie działań wychowawczych rodziców:

• informowanie rodziców o zachowaniu się dzieci w przedszkolu, o jego osiągnięciach,
  • zbieranie informacji o zachowaniu się dzieci w domu,
  • pedagogizacja rodziców- przekazywanie wiedzy dotyczącej rozwoju dziecka, jego potrzeb, pracy z dzieckiem w domu.

„Dorosły to nie ktoś, kto „ulepi” dziecko według jakiegoś wzoru czy ideału, ale ktoś Kto pomaga mu rozwijać się, ujawniać swoje  możliwości.”